Razer Phone 3 için beklenmedik haber…

0

Android telefon pazarına adım atan Razer, bu macerasına erken veda edecek gibi görünüyor. Razer Phone 3 üzerinde çalışanların işten çıkartıldığı aktarıldı.

Oyuncu ekipmanları üreten Razer, geçtiğimiz yıllarda karşımıza Razer Phone ile çıkmıştı. Oyuncu telefonlarının sükse yaptığı dönemde doğru zamanlama yapan Razer, 120 Hz ekranı, oyunlar için optimize edilmiş yazılımı ve aksesuarları ile büyük beğeni toplamıştı. Aynı başarıyı Razer Phone 2’de de göstermek isteyen fima, o dönem Çinli üreticilerin pazara giriş yapması ile pek başarılı olamamıştı. Şimdi ise Razer cephesinden bir kötü haber daha geldi.

Razer’a yakınlığı ile bilinen kaynağın aktardıklarına göre; Razer Phone 3 üzerinde çalışan tam 30 çalışan ani bir şekilde firmadan kovulmuş. Aralarında mühendislerinde bulunduğu bu işten çıkarma kararından sonra Razer Phone 3 projesinin rafa kalktığı söylenmeye başlandı.

Firmalar zaman zaman bu tip işten çıkarmalar yapabiliyor. Ancak bu geliştirilmekte olan bir ürünün komple iptal edileceği anlamına gelmiyor. Razer, ne yapıp ne edip bu yıl karşımıza Razer Phone 3 ile çıkabilir.

Oyunlar için çentiğin büyük bir engel olmasından dolayı ekran/kasa oranından ödün veren Razer, bu yüzden de başarılı olamamıştı. Gelecek olan yeni telefonda muhtemelen gerçek anlamda komple ekran tasarımına geçilip, ön kamera kızak mekanizması ile saklanabilir.

Cevap bırakın