Razer Naga Trinity : Oyunun kurallarını değiştiren fare

0

Razer Naga Trinity ’nin en önemli özelliği, takılıp çıkarılabilir tuş kombinasyonlarına sahip olması. Özellikle MMO ve MOBA oyunları için büyük kolaylıklar sağlayabilen bu fare, haliyle diğer tür oyunlarda da çok iyi performanslar gösteriyor.

Razer  Naga Trinity , kablo hariç olarak yaklaşık 120 gram ağırlığında, oldukça sağlam bir tutuş hissine sahip. Mouse tasarımında kullanılan malzeme ve avuçta rahat bir kavrama için hazırlanan tasarım çizgileri, oyunlarda sizi “ayakları yere basan” bir kahramana dönüştürebilir diyebiliriz. Tabii tasarım noktasında “ihtiyaca göre değiştirilebilir tuş takımları” çok önemli bir yer tutuyor. Mouse’un kutusunda bir tanesi normal, diğer ikisi de ekstrem tuş kombinasyonlarından oluşmak üzere değiştirilebilir toplamda 3 tuş takımı sistemi bulunuyor.

Razer ile programlanabilir toplamda 19 tuş geliyor.

Aşağıdaki görselde de gördüğünüz üzere, eşine az rastlanır bir ürün olduğunu söylemeliyiz. Görselde yer alan en alttaki modül, klasik gaming mouse performansı için en çok tercih edilen tuş formlarından diyebiliriz. Özellikle FPS oyunlarında çok fazla tercih ediliyor..

Ortadaki modül ise, MOBA ve MMO türü oyunlarda hızlıca hareket edebilmeniz; silah, ekipman ve özel güçleriniz arasında kolaylıkla geçiş yaparak klavyeye daha az ihtiyaç duymanız adına özel bir çözüm olarak geliştirildi.

Üstteki modül ise, açıkçası adeta bir telefon tuş takımını andırıyor ve kullanılması en karışık olan seçenek. En azından kendi deneyimlerimiz sonucunda diğer iki seçeneğe göre bu tuş takımına alışmak biraz zaman alabilir.

Tüm tuş takımları mıknatıslı alanları sayesinde mouse’a kolaylıkla takılıp çıkarılabiliyor. Ayrıca tuşların adınlatma sistemine sahip olduğunu ve hem aydınlatma sisteminin hem de tuş görevlerinin istenildiği gibi özelleştirilebildiğini söyleyelim.

5G Optik sensör ve 16.000DPI

Ürün, sektörün en hızlı sensörlerinden bir tanesine sahip ve en ufak bir gecikme yaşamadan sonuçlar alabiliyorsunuz. Tabii online oyunlarda net çözümler arıyorsanız internet bağlantı hızınızın da iyi olması şart.

Son incelemelerimizde olduğu gibi bu üründe de Doom 2016 ve Quake Champions gibi oyunları oynadık. Doom’un arcade modu oldukça hızlı ve bu tip bir mouse ile adeta oyunun keyfine keyif katılıyor. Quake Champions gibi hızlı bir e-spor oyununda da Razer Naga Tirinity’nin katkısı büyük. Yine DOTA 2 ve League of Legends gibi oyunlar için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

İisterseniz birkaç kelime de son yılların en popüler online oyunu PUBG hakkında söyleyelim. Sektöre yeni bir soluk getiren ve peşi sıra benzer oyunların hazırlanmasına sebebiyet veren bu oyunda şans unsuru önemli olduğu kadar sabır ve hız da önemli. Örneğin yukarıdaki görselde yer alan iki numaralı seçenek ile PUBG’de ciddi bir avantaj elde etmeniz mümkün.

Razer Synapse 3 (Beta)

Şu an beta aşamasında olan ve Razer’ın sitesinden ücretsiz olarak indirebildiğiniz bu program sayesinde gaming mouse’unuzu maksimum performansa eriştirebilir, tuş tercihleriniz ve ışıklandırma üzerine sayısız özelleştirme yapabilirsiniz. Ayrıca bulut depolama sayesinde özel profillerinizi farklı PC’lerde kullanma şansınız da var. Unutmadan, internet olmadığı durumlarda devreye mouse’unuzun kendi kayıt sistemi giriş yapıyor.

Son sözler

Razer Naga Trinity, şu an piyasadaki en farklı gaming mouse’lardan bir tanesi. Değiştirilebilir 3 farklı tuş grubuna sahip olması cidden onu özel kılıyor. Özellikle MOBA ve MMO oyuncularını hedefleyen mouse, aynı zamanda FPS oyunları için de güzel bir seçenek oluşturuyor. Sağ el optimizasyonlu tasarımla gelmesi, sol el öncelikli kullanıcılar için sıkıntılar doğurabilir. Öte yandan, mouse’da takılıp çıkarılabilir ağırlık seçeneklerine de yer verilebilirdi.

Razer ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın