Razer Kraken X : Uygun fiyatlı oyuncu kulaklığı

0

Genellikle oyunculara yönelik hazırladığı premium ürünlerle adından söz ettiren Razer, bu kez daha uygun fiyatlı, giriş seviyesi bir ürünle, yani Razer Kraken X oyuncu kulaklığıyla karşımıza çıktı.

Razer denildiğinde, çok kaliteli ve yüksek fiyatlı oyuncu aksesuarları akla gelir. Klavyesinden tutun, mouse, hoparlör, kamera, gamepad ve hatta kulaklıklara sahip olmak için resmen bir servet ödemek gerekiyor.  En azından bugüne kadar.

Razer, sürekli büyüyen oyuncu akesuarları piyasasında daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyor. Bu yüzden de kaliteden ödün vermeden ürün portföyünü daha da genişletmeye karar verdi. Tıpkı bu hafta incelediğimiz Razer  Kraken X oyuncu kulaklığı gibi.

Başarılı Tasarım

Geneli plastik malzeme kullanılarak hazırlanan ve yumuşak kulaklık yastıklarına sahip olan Razer Kraken X, yalnızca 250 gram ağırlığında. Oldukça hafif ve kullanımı gayet rahat. Tasarım detaylarına baktığımızda, sol kulaklıkta ses tekerleği ve mikrofon tuşunu, aynı zamanda da ayarlanabilir mikrofonu görüyoruz. Ne yazık ki mikrofonu kulaklıktan çıkaramıyorsunuz. Bu da ürünün dış mekanlarda kullanımını zorlaştırıyor. Düşünsenize, eğer mikrofon çıkarılabilir olsaydı, bu kulaklığı telefonunuza takabilir ve dışarıda dolaşırken ya da seyahat ederken rahatlıkla kullanabilirdiniz.

Buna karşın ürün saatlerce kullanıldığında herhangi bir rahatsızlık vermiyor. Birçok üründen hafif olan Kraker X, gerçekten başarılı bir ergonomi sunuyor.

Sanal 7.1 ses desteğine sahip

40mm sürücülere sahip olan ve sanal 7.1 Surround ses desteği (Yalnızca 64bit Windows 10’da) sunan kulaklık, oyunlar, filmler ve müzikler için iyi bir çözüm. Tabii PC tarafından söz ediyoruz, zira 7.1 surround desteği sadece 64bit değerde Windows 10 işletim sistemiyle sunuluyor. Yani bu kulaklığı isterseniz Nintendo Switch, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One gibi konsollarla da kullanabilirsiniz, ama 7.1 desteği alamıyorsunuz.

Yaptığımız denemelerde, oldukça berrak ve tatmin edici işitsel detaylarla karşılaştık. Gerek yumuşak melodiler gerekse de sert müzikler gayet kaliteli bir şekilde kulaklarınızla buluşuyor. Kulaklarınızı rahatsız eden bir detay yok diyebiliriz. Oynadığınız oyunlarda da işitsel detayları kapsamlı bir şekilde analiz edebiliyorsunuz. En ufak sesten en büyük patlamaya kadar nerede ne oldu, hangi yönden ayak sesi geldi, ne kadar mesafe ötede silah patladı, hepsini anlayabiliyor ve ona göre hareket edebiliyorsunuz.

Sonuç

Razer Kraken’de örgü kablo, LED aydınlatma, mikrofonu çıkarıp takma gibi detaylar yok. Zaten başta da dediğimiz gibi, daha ekonomik bir ürün bu. Basit, kullanışlı bir tasarıma ve iyi bir ses kalitesine sahip. Dolayısıyla fiyatı da bu detaylar göz önünde bulundurularak belirlenmiş.  Neticede detaylara çok önem vermeyen ve bu dünyaya ilk adım atmış olan oyuncular, bu kulaklık ile iyi bir başlangıç yapacaklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Razer ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın