Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımRazer Kaira Pro Hyperspeed : PS5 lisansına sahip kulaklık

  Razer Kaira Pro Hyperspeed : PS5 lisansına sahip kulaklık

  Her şeyden önce bu Razer Kaira Pro Hyperspeed , PlayStation lisansına sahip bir ürün. Gerek rengi, gerekse de motifleriyle PlayStation 5 konsolunun tasarımına uygun, “tamamlayıcı” nitelikle bir cihaz olduğunu da söylemek mümkün.

  Razer Kaira Pro Hyperspeed, kablosuz bir oyuncu kulaklığı. Bunun güzel tarafı, oyunun heyecanını yaşarken kablolarla uğraşmak zorunda kalmamanız. Bu ciddi bir hareket özgürlüğü sağlıyor aslında.

  Ürünü ister Bluetooth üzerinden bağlayın, isterseniz de beraberinde gelen Type-C 2.4GHz dongle ile kullanın. Tabii bu kulaklığın akıllı mobil cihazlar ve PC’nizle de uyumlu çalıştığını söylemekte yarar var.

  Razer Kaira Pro Hyperspeed

  Kulaklığımız yalnızca 365 gram ağırlıkta. Oldukça büyük ve yumuşak kulaklık yastıklarına sahip. Böylece kulaklarınızı tamamen kaplıyor ve rahatsızlık uyandırmadan saatlerce kullanabilmenize imkân sunuyor. Gerek kafa bandı, gerekse de yanlardan ölçüyü ayarlamanıza yardımcı sistem sayesinde konforlu oyum deneyimleri mümkün oluyor.

  Kulaklıklarımızın üzerinde kontrol panelleri yer alıyor ve böylece ihtiyaçlarınıza göre seçimler yapabiliyorsunuz.

  Razer Kaira Pro Hyperspeed

  Razer logoları da dikkat çeken bir diğer detay. Burada RGB aydınlatma detayının da sunulması güzel düşünülmüş. Böylece isterseniz renkli geçişler eşliğinde kullanabilir, isterseniz de daha uzun bir pil ömrü için aydınlatma sistemini kapatabilirsiniz.

  Ses kalitesi

  Razer Kaira Pro Hyperspeed kulaklık, 50mm, yani oldukça büyük sürücülere sahip. 20 Hz – 20 kHz frekans aralığı sunan ürün, gücünü tam anlamıyla TriForce Titanium sürücü teknolojisinden alıyor. Kulaklığın yumuşak dokusu sayesinde kulaklar tamamen kapandığı için işitsel detayları da kaçırmamış oluyorsunuz.

  Razer Kaira Pro Hyperspeed

  Deneyimlerimiz itibarıyla, özellikle online rekabetçi oyunlarda kulaklığın performansından memnun kaldığımızı söylememiz gerekiyor. Hele de Counter-Strike ve PUBG gibi oyunlarda, en ufak ayak sesinin bile önemli olduğunu göz önünde bulundurursak…

  Tabii kulaklıklarda, işitsel detayların hangi yönden ve ne kadar mesafeden geldiğini tahmin edebilmemize yardımcı katmanlı sistemler önemlidir. Ne güzel ki Kaira Pro Hyperspeed de işitsel detayları birbirine karıştırmadan, ayrı ayrı ve berrak bir şekilde sunabiliyor.

  Razer Kaira Pro Hyperspeed

  Hani “Ses ve müzik bir anda etrafınızı tamamen sarıyor.” derler ya, işte o hissi bu kulaklıkla yaşayabilirsiniz. Üstelik yalnızca oyun oynarken değil, aynı zamanda bir şeyler izliyorken ya da bir şeyler dinliyorken de.

  Bir de haptics var tabii. Yani kulaklığımız ses sinyallerini gerçek zamanlı olarak titreşimlere çevirebiliyor ve bu da o an oynadığınız oyunun tüm heyecanını adeta sanaldan gerçek dünyaya aktarmak için çabalıyor. Örneğin oyunda bir patlama olduğunda, o sesin titreşimsel detaylarını hissedebiliyorsunuz.

  Razer Kaira Pro Hyperspeed

  Mikrofon kalitesi

  Üründe hibrit bir mikrofon bulunuyor ve kullanmak istemediğiniz zaman çıkarabiliyorsunuz. Bu sayede kulaklık, dış mekânlarda da kullanıma uygun bir yapıya bürünüyor.
  Mikrofonun ses kalitesi genel olarak başarılı. Tabii ki çok yüksek bir beklenti içinde olmamalısınız ama online karşılaşmalarda takım arkadaşlarınızla rahatlıkla iletişim kurmanıza yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Ve evet, heyecanlı oyunlarda mouse klikleriniz ve klavye tuşlarına basış sesleriniz arka planda duyulabiliyor.

  Razer Kaira Pro Hyperspeed

  Pil ömrü

  Ürünümüz, tek şarj ile titreşim modu ve RGB aydınlatma sistemi kapalıyken 30 saate varan deneyimler sunabiliyor. Bu iki özelliği aktif kullandığınızda ise, tek şarj ile 10 saati geride bırakabilirsiniz. Bu da aslında gündelik oyun deneyimleriniz için gayet yeterli diyebiliriz.

  PlayStation 5, PlayStation 4, PC, Mac, akıllı telefonlar, akıllı tabletler ve taşınabilir oyun cihazlarıyla kullanabilirsiniz. Tabii bunun için Bluetooth bağlantı özelliği aktif olmalı ya da ürünle gelen Type-C dongle’ı takabilmek için cihazlarınızda Type-C bağlantı noktası olmalı.

  Razer ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN