Razer Hammerhead True Wireless kulaklık tanıtıldı

0

Çoğu kulaklıktaki 200 ms olan gecikme süresinin Razer Hammerhead True Wireless modelinde 60ms olduğu kaydediliyor…

Oyun ekipmanları geliştiren, geçtiğimiz dönemde mobil cihaz da üreten Razer, şimdi de kablosuz kulakiçi kulaklık tanıttı. Şirketin Hammerhead True Wireless adını verdiği yeni kulaklığı, ‘oyun oynayan mobil cihaz sahipleri’ için geliştirildi.

Bluetooth 5.0 ile birlikte özel bir codec desteğine sahip olan model, bu sayede düşük gecikme süresi vadediyor. Razer’ın kulaklığı, bu sayede anlık seslerin, çıtırtıların duyulabilmesine imkan tanıyor. Bluetooth özellikli kulaklık, kulağınıza oturuyor, ancak tamamen girmiyor. Bir nevi Apple’ın AirPods’u gibi. Diğer taraftan AirPods’tan farklı olarak modelde ter ve yağmura dayanıklılık özellikleri bulunuyor. Ayrıca arka kısmında kontrol imkanı sunan dokunmatik alanlar mevcut.

Gecikme süresine dair özelliklerde bazı teknik ayrıntılar da dikkat çekiyor. Çoğu kulaklıktaki 200 ms olan gecikme süresinin bu modelde 60ms olduğu kaydediliyor. Şunu belirtmek gerekiyor, bu süreler teoride ciddi bir fark sunsa da gerçek hayatta sanıldığı kadar belirleyici faktör oluşturmuyor. Yine de hassas oyuncular için katkıları olabilir.

Son olarak kulaklıklar tek bir şarjla 3 saat kullanım imkanı tanıyor. Ardından özel kutusunda şarj edilmesi gerekiyor. Toplamda 15 saatlik pil süresi sunan kutusunun son derece şık olduğunu da belirtelim.

Cevap bırakın