Razer Hammerhead for iOS : Tasarım dayanıklılık ve üstün ses kali

0

Razer, yeni ürettiği Razer Hammerhead kulaklığıyla hem sağlam hem de kullanışlı deneyimler sunuyor. Bu incelememizde bahsedeceğimiz kulaklık, Razer’ın Hammerhead for iOS isimli kulaklığı.

Razer Hammerhead for iOS cihazın kutusunu açtığımızda, öncelikle kulaklığı ve bir de minik taşıma çantasını görüyoruz. Taşıma çantası gerçekten çok şık. Fermuarı açınca içinde yedek kulaklık başlıklarını da görüyoruz. Böylece kulak boyutunuza uygun olan başlıklar için seçim yapabilir ve daha konforlu bir deneyim elde edebilirsiniz.

Razer Hammerhead for iOS tasarım

Kulaklığa gelecek olursak, 1.3 metre uzunluğunda dolanmaz yapıda hazırlanan düz kablosu dikkatlerden kaçmıyor. Kullanılan neon yeşili renk, bu kulaklığın bir Razer ürünü olduğunu adeta vurguluyor. Sonrasında, kulaklık başlıklarında mıknatıslı bir sistem var. Bu sayede kullanmadığınız anlarda iki başlığı da birbiriyle eşleyebiliyor ve dolanmayan kabloların da yardımıyla rahatlıkla yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

Yine de bazı kullanıcıların canını sıkabilecek bir detay olarak, kullanılan mıknatıslı metal tasarım malzemelerinin biraz ağır olduğunu söyleyebiliriz. Gün geçtikçe daha minimal ve hafif tasarımların yaygınlaştığı ve konforun daha ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Hal böyleyken Razer’ın bu yeni ürünü bu konuda sınıfta kalıyor. Özellikle hareket halindeyken, spor yaparken kulaklıkların kulağınızdan düşmemesi için ekstra çaba sarf etmeniz gerekebilir.

iOS için özel olarak tasarlandı

Unutmadan, kablonun üzerinde ses kontrol ve gelen aramalar için ufak bir de panel yer alıyor. Plastik kontrol panelinin kullanımı kolay ve mikrofonun ses kalitesi de yeterli düzeyde. Yüksek sesli ortamlarda yaptığınız konuşmalarda da karşı tarafa anlaşılır seslerin ulaştığını söyleyebiliriz.

Razer’ın neon yeşili rengiyle kaplı kulaklık, yine firmanın belirttiğine göre şimdiye dek ürettiği en sağlam ürünlerden bir tanesi. Gerek kulaklıklar gerekse de kablosu oldukça sağlam. Zaten kabloların birbirine dolanmaz yapıda, kolay kullanım sunduğunu da belirtmiştik.

Tabii dikkat çekici bir diğer detay ise, 3.5mm bağlantı noktasının değil de Lightning bağlantının tercih edilmiş olması. Haliyle bu ürün, Apple’ın iOS işletim sistemli akıllı cihazlarına özel olarak tasarlandı. iPod Touch, iPhone ya da iPad akıllı cihazınızla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabii ki yalnızca müzik dinlemek için değil, aynı zamanda izlediğiniz videolar ve oynadığınız oyunlar için de. Detaylardan birazdan söz edeceğiz.

Razer’ın benzer özelliklere sahip olup da 3.5mm desteği sunduğu kulaklıkları olduğunu da belirtelim.

Razer demişken oyun tarafına da bakmamak olmaz

Razer Hammerhead for iOS, iOS’daki oyun keyfinizde de önemli bir yardımcı konumunda yer alıyor. 2D oyunlardan 3D oyunlara kadar müzik ve ses faktörleri tarafında cihazın işini iyi bir şekilde gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Hele de Angry Birds gibi karakteristik seslere ve ses efektlerine sahip oyunları oynuyorsanız, bu oyunların seslerini berrak bir şekilde duyabilmek size ekstra bir haz verecektir. En azından kendi adıma büyük keyif aldığımı söylemem lazım size.

20Hz-20KkHz frekans aralığına sahip kulaklığın ses izolasyon tarafında da biraz zayıf kaldığını söylememiz gerekiyor. Özellikle toplu taşıma esnasında yüksek ses unsurunu geri plana atmanız lazım, aksi durumda etraftaki insanlar müzik sesinden rahatsız olabilirler. Bir de tekrar etmek gerekirse, hareket halindeyken kulaklığın kullanımı zorlaşıyor.

iPhone’larla gelen kulaklıklarla kıyaslarsak…

Bildiğiniz gibi iPhone’larla gelen kulaklıkların ortalamanın üzerinde bir ses kalitesi oluyor. Kulak içi olarak tasarlanan bu kulaklıklar, oldukça hafif ve çoğu kez kulağınızda olup olmadığını anlamıyorsunuz bile. Tabii son dönemde çıkan kablosuz kulaklıkları saymamak gerekiyor, çünkü incelediğimiz ürünümüz Bluetooth özelliğine sahip değil.

Ağırlık ve konfor olarak kıyaslayacak olursak, Apple’ın kablolu kulaklıklarının daha ön planda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabii fiyat unsuru da daha uygun ve yine buna istinaden ses kalitesi Razer’a göre biraz daha aşağıda.

Kablo tasarımı ve dayanıklılık tarafına baktığımızda, ses kalitesiyle birlikte Razer’ın bu ürünü daha başarılı. Aynı zamanda Razer’ın daha iddialı bir tasarımda olduğunu da tekrar belirtmekte fayda var.

Bir diğer detay ise, Razer’ın taşıma çantasıyla birlikte geliyor olması. Her ne kadar bire bir kıyaslama yapmak doğru olmasa da, bu kulaklığı satın alarak iOS tarafında daha gelişmiş bir ses deneyimine sahip olabileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Razer ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın