Razer Blade Pro uyuncu notebook’u duyuruldu

0

ekran_resmi_2016-10-21_17_43_57

Razer, yeni 17-inç Razer Blade Pro’yu duyurdu. Yeniden tasarlanan sistem, özellikle masaüstü performansına sahip olmak isteyen ama bir yandan da taşınabilirlikten vazgeçmek istemeyen bilgisayar ve oyun tutkunlarıyla usta kullanıcılar için üretildi.

Yeni Razer Blade Pro en yeni Intel Core i7 quad-core işlemci ve gelecek nesil NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU ile donatıldı. Razer tarafından üretilmiş en güçlü sistem ve GTX 1080 GPU’ya sahip en ince dizüstü olarak tanımlanan üründe öne çıkan diğer özellikleri arasında, gelişmiş bağlantı opsiyonları için Thunderbolt 3, 32 GB DDR4 çift kanal bellek, Raid 0 deposunda 2 TB’ye kadar PCI M.2 SSD ve dahili SD kart okuyucu var.

Yeni Razer Blade Pro’nun daha da dikkat çekici bir özelliği ise sistemin termal yönetim sistemi. Blade Pro’nun tamamen yeni olan termal yönetim sistemi bir dizüstünde bulunan buhar hazneli soğutma çözümünü taşıyor. Buhar haznesi ısı rezistansını ve popüler noktaları, ısıyı hızlıca, eşit oranda ve verimli şekilde dağıtarak düşürüyor.

NVIDIA G-SYNC teknolojisine sahip etkileyici 17.3-inch 4K IGZO monitörü mümkün olan en pürüzsüz kare sayısını üretiyor. Ekran, oyuncular ve profesyonellere en zengin görselleri sunmak adına %100 Adobe RGB renk doğruluğu sunuyor.

Ek olarak, Razer Blade Pro, Razer’ın Ultra-Low-Profile Mechanical tuşlarını taşıyan ilk dizüstü bilgisayar. Her bir tuş gerçek harekete geçirme ve başlama noktasına sahip. Basışlar, tam boy mekanik klavyelerdeki hissi vermek üzere, 65 gram güçle donatıldı. Hem klavye hem trackpad (touchpad) ayrıca Razer Chroma teknolojisine sahip. Bu teknoloji, kullanıcı tarafından özelleştirilebilir ve oyunlara senkronize edilebilir olan neredeyse sonsuz sayıda büyüleyici ışık efektlerini mümkün kılıyor.

Cevap bırakın