Razer Blade 15’e Yeni 4K OLED Ekran Alternatifi Geldi

0

Geçtiğimiz aylarda ABD’de düzenlenen CES 2019 kapsamında tanıtılan iddialı Razer Blade 15’e yeni seçenekler eklendi. İşte o çarpıcı modeller…

Razer markası oyuncular ve profesyoneller için üretimi gerçekleştirmiş olduğu yeni laptoplarında birtakım değişikliklere gitti. 15 inçlik yeni laptoplar artık 240 Hz ve 4K çözünürlük kalitesi sunan ekran alternatiflerine sahip oldu.

Geçtiğimiz günlerde Razer tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Blade 15 Advanced oyun bilgisayarının iki farklı ekran seçeneği ile pazarda olduğunu, bunların 4K ve 240HZ LCD ekranlar olduğunu belirti. Yeni ekranların ilk olarak CES bünyesinde görücüye çıktığını ve şimdi de kullanıcılara sunulmaya başlandığını belirtmekte fayda var.

Blade 15 Advanced laptop, Intel’in yeni Core i7-9750H işlemcisini barındırıyor bunun yanında mevcut çipin hızı tam olarak 2.6GHz olarak karşımıza çıkıyor. Bu hız turboyla ise 4.5GHz seviyelerine kadar ulaşabiliyor. Bunun yanında çipin Wİ-Fi 6 ağ kartını desteklediğini ve kablosuz olarak 2,6Gbps hıza ulaştığını söylemek mümkün.

Modelin 4K OLED panel seçeneği ise isteğe bağlı olarak Nvidia RTX 2080 ekran kartı ile geliyor. Dokunmatik bir yüzeye sahip olmasının yanında genişletilen renk gamutunu DCI-P3 ile birlikte kullanıcılara sunuyor. Panelin 1ms tepki süresi olduğunu ve HDR 400 True Black sertifikası içerdiğini de söylemeden geçmeyelim.

Cevap bırakın