Razer Blackwidow V3 Mini Hyperspeed inceleme

0

Gerek profesyonel gerekse de amatör oyuncuların önemli markalarından biri olan  Razer, bu kez ufak boyutlarda, güçlü bağlantı seçenekleri sunan ve çok yönlü kullanıma imkân sunan bir oyuncu klavyesi ile karşımızda. Blackwidow V3 Mini Hyperspeed inceleme altında.

Razer Blackwidow V3 Mini Hyperspeed klavye, normal bir oyuncu klavyesine, hatta normal bir klavyeye kıyasla oldukça ufak boyutlarda. Bu, ürünün kolaylıkla bir yerden bir yere taşınmasını ve farklı ortamlarda dahi rahatlıkla kullanılmasını mümkün kılıyor. Ürün, normal boyutlardaki klavyelere kıyasla, bünyesinde fonksiyon tuşlarını ve nümerik pad’i barındırmıyor. Tabii bu, kullanım tarafında bir aksilik oluşturmuyor, zira tek tuşun birden fazla da kullanım fonksiyonu mevcut.

Razer Blackwidow V3 Mini Hyperspeed

RGB aydınlatma

Bünyesinde RGB aydınlatma sistemini de barındıran bu klavye, ilk bakışta gerçekten şirin görünüyor. Razer Blackwidow V3 Mini Hyperspeed, mekanik tuşlara sahip bir oyuncu klavyesi ve kablosuz bir yapıya sahip. Düşük gecikmeli kablosuz bağlantı teknolojisi, özellikle rekabetçi online oyunlarda oyuncuların geç kalmaması, hızlı hareket edebilmesi için önemli ve bu klavye de bunu oldukça başarılı bir şekilde sunabiliyor.

Üründe beğendiğimiz bir özellik, bünyesinde Razer’ın 2.4GHz değerde HyperSpeed Wireless bağlantı seçeneğini, Bluetooth bağlantı seçeneğini ve Type-C bağlantı seçeneğini barındırıyor olması. Yani hangisini isterseniz seçebilir ve saniyeler içinde pek çok farklı cihaz için bağlantı kurarak kullanıma başlayabilirsiniz.

Razer Blackwidow V3 Mini Hyperspeed

İki farklı switch seçeneği

Razer klavyelerin önemli bir özelliği üzerinde barındırdığı Switch teknolojileri. Kullanım şeklinize göre uygun Switch teknolojisini seçmeniz oldukça önemli. Razer’ın Green Mechanical Switch (Yellow Switch seçeneği de var ve daha sessiz kullanım için ideal) sistemini kullanan ve tuş basış hissi olarak tok bir his sunan bu klavye, FPS’lerden RTS’lere, battle royale oyunlarından futbol oyunlarına kadar pek çok eğlenceli ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabiliyor.

Tabii oyun diyoruz ama, oyunun haricinde, gündelik kullanımda da kullanabileceğiniz bir ürün . Akıllı televizyonunuza ya da tabletinize bağladığınızı düşünün . Oturduğunuz koltukta, ya da yattığınız kanepede de kablosuz olarak hızlı deneyimler elde edebilmeniz fazlasıyla mümkün.

Razer Blackwidow V3 Mini Hyperspeed

Normal bir klavyeyey kıyasla %65 daha küçük olan Razer Blackwidow V3 Mini Hyperspeed , Razer Chroma RGB aydınlatma sistemine sahip. Kendi istekleriniz doğrultusunda, oyunlara göre özel ayarlamalar yapabilir, profiller oluşturabilirsiniz. Klavyenin bünyesinde 5 farklı profili saklayabildiğini de belirtelim. İsterseniz bulut depolama seçeneğini de aktifleştirebilir, böylece farklı cihazlarda kullandığınızda da profillerinizi yanınızda götürebilirsiniz.

Biraz da ürünün dayanıklılık tarafından bahsedelim isterseniz. Blackwidow V3 Mini Hyperspeed klavye, alüminyum yapıda ve oldukça sağlam. Her biri ayrı ayrı programlanabilir mekanik tuşları da 80 milyon basışa kadar kullanım ömrüne sahip.

Razer Blackwidow V3 Mini Hyperspeed

Tek şarj ile saatlerce korkusuz oyun deneyimi

Ve tabii pil ömrü de önemli. Cihaz, tek şarj ile 200 saate kadar kullanım imkânı sunabiliyor. Tabii burada RGB aydınlatma sisteminin aktif kullanımı ve sizin kullanım sıklıklarınıza göre toplam süreçte farklılıkların olacağını da belirtelim.

Razer ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın