Razer BlackWidow Chroma V2 Tournament Editon : Güç sende artık

0

Yılın başında büyük sükse toplayan Razer BlackWidow oyuncu klavyesi yenilendi. İkinci sürümüne kavuşan ve Razer BlackWidow Chroma V2 Tournament Editon olarak adlandırılan bu yeni klavye, mıknatıslı bilek koruyucusu ve tepkime süresi daha hızlı olan yeni tuş takımı ile fark yaratacak.

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma V2 farkı

Önceki nesilde olduğu gibi Tenkeyless Layout (ISO88) tuş dizilimi ile geliyor. Numblock yani klasik klavyelerin sağ tarafında bildiğimiz sayı tuş takımından yoksun olan TKL formatı sayesinde ürün daha kompakt ve daha hafif.  Öyle ki 366x30x154 mm boyut değeri ve 950 gr’lık ağırlığına sahip olan Chroma V2,  yüksek bir malzeme kalitesi ve çok başarılı bir işçilik ile hemen göze çarpıyor.

Razer BlackWidow

Ürünün yüzeydeki Silk kaplama, özellikle çiziklere ve parmak izine karşı ciddi bir koruma sağlıyor. Bu da klavye başında çok heyecanlı olan oyun tutkunları için vazgeçilmez bir özellik. Alttan ışıklandırmalı olan Chroma V2, ışık sızmaların birbirine karışmasın diye, ışık kaynaklarının tam üzerinde tuşları yerleştirdi. Tuşları, üzerindeki yazılar da tam görünebilmesi için de Pad Printing işleminden geçirdi.

Alt tarafta bulunan plastik ayaklar, Chroma V2’nin kaymasını önlüyor. Bununla birlikte farklı açılarda yüksekliğini de ayarlamanız mümkün. 2 metre uzunluğunda örgülü olan USB kablosu çıkartılabiliyor. Uzun süre klavyenin başında olan kişiler için de takılması oldukça kolay olan mıknatıslı bir bileklik koruyucusu da yer alıyor.

Razer BlackWidow

Instant Trigger teknolojisi

Mekanik bir klavye olan Chroma V2, oyunlarda büyük bir avantaj sağlayan Instant Trigger teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji, tuşa basarak oluşturulan sinyalin bekleme süresini minimuma indirgiyor. Bu da geçikme süresinin en aza indirgenmesi demek.

Razer bu işlem için farklı tuş takımları oluşturmuş durumda. Örneğinyeşil renkli tuş takımında, tuşun baskısını yoğun olarak hissedebiliyorsunuz ve her tuşa bastığınızda tuş sesi geliyor. Portakal renkli tuş takımı biraz daha yumuşak ve daha sessiz. Sarı renkli (Yellow tuş takımı) tuş takımı ise baskı hissinden yoksun ve sinyal noktasına çok daha hızlı ulaşabiliyor.

Razer BlackWidow

Chroma V2 Tournament Editon ise  Razer Yellow tuş takımı kullanılıyor. Cherry MX Speed Silver tuş takımına karşılık gelen Yellow tuş takımı, sinyal noktasına  2 ve 1.9 mm yerine 1.2 mm’lik bir uzaklıkta.  Yani sinyal kaynağına daha kısa bir yolda ulaşıyor. Ayrıca benzer ürünlerle kıyasla, tuş başına 60 ile 80 gr’lık bir baskı uygulamanız gerekiyorken Chroma V2’de bu değer sadece 45 gr. Bunun anlamı tuşlara çok daha az bir baskı ile çok daha kısa sürede sinyal noktasına ulaşılabilmesi. Bu da tepkime süresinin inanılmaz kısalması anlamına geliyor.

Multimedya  ve Makro tuşları

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma V2, USB arabiriminden bağlantı kurduğundan dolayı FULL NKRO desteğine sahip değil. Sadece, aynı anda 10 tuşa basmanıza izin veriyor.

Oysa PS/2 adaptör yardımı ile çalışan Full NKRO da,  birden çok tuşa aynı anda basabiliyorsunuz.

Razer BlackWidow

Özel atanmış Multimedya tuşları bu üründe ne yazık ki yer almıyor. Multimedya tuşlarını kullanabilmek için F1-F8 tuşlarına iki kere basmanız (Ses azaltma, Ses açma, ses kapama, oynatma/durdurma, ileri ve geri) gerekiyor.  Oyun modunda Windows tuşunu elbette kitleyebiliyorsunuz.

Hazır bulunan modlarla klavye ışıklandırma renklerini değiştirmek mümkün. 16.8 milyon renkli RGB ışıklandırma 5 farklı parlaklık değerine sahip. Bu renkleri Razer Synapse yazılımını kurduğunuzda değiştirebiliyorsunuz. Bu yazılım aynı zamanda tuşlara farklı makrolar da atayabiliyor.

Razer ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın