Razer Blackshark V2 Pro : Bu kulaklık ile zirveye oynuyor

0

 Razer, yine iddialı bir cihazla karşımızda. Kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilen, ayrıca mikrofonu çıkarılıp takılabilen Razer Blackshark V2 Pro , hem single player hem de online karşılaşmalarda ciddi anlamda “kulaklarınız” olabilir.

Razer Blackshark V2 Pro ‘nun kutusunu açtığımızda zengin bir içerikle karşılaşıyoruz. Kulaklığın yanında 2.4GHz bağlantı aparatı, örgü kablo, şarj için microUSB kablosu ve bir de güzel bir taşıma çantasını görüyoruz. Örgü kablo tasarımıyla hazırlanan kabloların gayet sağlam göründüğünü belirtelim. Yalnızca klasik siyah rengiyle oyunculara sunulan kulaklığın RGB aydınlatma tarafında bir getirisi olmadığını da ekleyelim.

Razer Blackshark V2 Pro

Kulaklığı elinize alıp incelediğinizde ve hemen ardından ilk kez taktığınızda, gerçekten kaliteli bir ürün olduğunu anlıyorsunuz. Özellikle büyük boyutlarda hazırlanan ses açma kapama tekerleği çok hoşumuza gitti. Mikrofonu da çıkarılabilir olduğu için ürünü dış mekânlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şık ve rahat  

Blackshark V2 Pro, oldukça büyük boyutlarda kulaklıklarla geliyor. Bu yastıklar kulaklarınızı tamamen sardığı gibi rahatsızlık da vermiyor. Uzun süreler rahatlıkla kullanabiliyor ve sık sık yumuşak yapı sayesinde kendinizi rahat hissediyorsunuz. Ek olarak, soğuk kış günlerinde kulaklarınızı bir nebze ısıtmak için de güzel bir tercih.

Razer Blackshark V2 Pro

Kulaklıkları yukarı ve aşağıya doğru ayarlayabiliyorsunuz. Yanlara doğru ayarlama ya da katlama gibi seçenekler sunulmamış. Ürünün kafa bandı da gayet rahat ve üst kısmında da bir klasik olarak “Razer” logosu yer alıyor.

Dikkatimizi çeken bir konu, kulaklıkların hemen üzerindeki oldukça ince yapıdaki metal çubuklar oldu. Özellikle kulaklığı en uygun konumda ayarlarken “Acaba zorlarsam kırılır mı?” endişesi oluşabilir, zira bizde bu endişe oldu, lakin göründüğünden daha sağlam olduklarını da belirtelim. Dikkatli kullanmakta fayda var.

50 mm sürücüler

Ürünümüz 12 Hz – 28 kHz frekans aralığına sahip ve 50mm sürücüleri var. 2.4GHz kablosuz olarak bağlantı kurup kullanılabilen kulaklık, ek olarak mikrofon tarafında da 100 Hz – 10 kHz frekans aralığına sahip.

Razer Blackshark V2 Pro

Ürün, Razer’ın patentli Triforce Titanium 50mm sürücüleriyle geliyor. Razer mühendisleri, bu sistemde her sürücü için ayrı ayrı çalışmalar yaparak farklı seviyelerdeki işitsel detayların temiz ve etkili şekilde duyulabilmesini hedeflemiş. Gerçekten de temiz bass’lar, tiz’ler ve hatta müzik dinlerken temiz vokallerle keyfiniz yerine geliyor diyebiliriz.

Ürün, aynı zamanda takılıp çıkarılabilir Hyperclear Supercardioid mikrofona sahip. Gerçekten büyük ve etkili bir mikrofon. İstediğiniz zaman takıp, istediğiniz zaman çıkarabiliyorsunuz ve ses kalitesi de başarılı. Etraftaki işitsel detaylardan en az şekilde etkilenerek sesiniz karşı tarafa ulaştırılıyor. Bu da özellikle takım halinde hareket etmenin önemli olduğu online karşılaşmalarda işinize yarayacaktır.

Razer Blackshark V2 Pro

Gürültü engelleme

Kulaklık denildiğinde merak edilen konulardan bir tanesi de “gürültü engelleme” özelliğidir. Bu ürün, “gelişmiş” olarak adlandırılan pasif gürültü engelleme özelliğine sahip. Yani evet, evinizde oyun oynarken, normal bir ses düzeyi aktifken yanınızdakiler kolay kolay sizi duymuyor, kulaklıktan ses sızmıyor. Ses seviyesi yüksek bir şekilde oyun oynar ya da müzik dinlerseniz, yakınlarınızdakiler de işitsel detayları duyabilir. Tabii uzun süreler yüksek ses seviyesinde kullanım yapmamanızı öneriyoruz. Sağlık önemli.

Razer Blackshark V2 Pro

Sonuç

Razer BlackShark V2 Pro hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanılabiliyor olması, mikrofonunun da isteğe göre çıkarılıp takılabilmesi güzel düşünülmüş. Ürünü kablosuz olarak kullanırken bile kaliteli bir bağlantı ve dolayısıyla ses kalitesine erişiyorsunuz. Oyunlardaki en ufak işitsel detayları, yönü ve mesafesine kadar fark edebildiğiniz gibi, müzik dinlerken ve film izlerken de etkileyici işitsel detayları alabiliyorsunuz. Burada THX Spatial Audio teknolojisinin de payı var.

Razer ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın