Rapor: 2017’de App Store 166 milyar dolarlık brüt gelir sağlayacak

0

iphone-6-review-display-app-store-

Toplam akıllı telefon ve tablet satışlarının emin adımlarla 5 milyara ulaşmak üzere olduğu günümüzde, mobil cihaz sayısındaki artışın beraberindeki etki sahalarından biri de şüphesiz mobil uygulama ekosistemi. Milyarlarca mobil uygulamaya ev sahipliği yapan Apple’ın iOS cihazları (iPhone, iPad, iPod touch) için geliştirdiği mobil uygulama mağazası App Store’un baz alındığı 2017 yılına dair bazı tahminler ise boyutları açıkça gözler önüne seriyor.

Analistler, App Store üzerinden 2017 yılında gerçekleştirilecek mobil uygulama harcamaları konusundaki rakamın 165-166 milyar dolar seviyesine çıkabileceği noktasında birleşiyorlar. Detaylar bir hayli ilginç…

2017’de ulaşılması beklenen bu rakamın (166 milyar dolar), 65 milyar doları brüt tüketici harcamalarını ele alıyor. Oyunların, söz konusu satın alımlarda büyük payı alacağı kaydediliyor, ayrıca medya akışı ve yayın uygulamalarının da yükselişi sürdürecekleri iddia ediliyor. Abonelik gelirlerinin artacağı yönünde ciddi bir beklenti hakim.

Youtube-to-Relaunch-Live-Streaming-476684-2

65 milyar dolarlık kısmının dışındaki 100 milyar dolarlık bölüm ise mobil uygulamaların reklam gelirlerini kapsıyor. Oyun, sosyal medya ve video uygulamaları ise bu noktada gelirin önemli kısmını oluşturuyor. Video reklam ise ciddi yükseliş trendi yakalayacak.

Mobil uygulama dünyasına dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz. Takipte kalın…

Cevap bırakın