Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiRamazan'da sağlıklı beslenme

  Ramazan’da sağlıklı beslenme

  Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte şimdiden hazırlıklar yapılmaya başlandı. Uzun geçen günler ve bol su ihtiyacı nedeniyle bu ayda beslenmeye oldukça dikkat etmek, sağlıklı ve doyurucu yiyecekler tüketmek gerekiyor. Bu ay sizler için zengin iftar sofraları hazırlayabilmeniz için ihtiyacınız olan ev aletlerini listeledim.

  fakir-multiplex

  Fakir Multiplex: Bu mutfak robotu için tek başına dev kadro desek yanlış olmaz herhalde. Öyle maharetli ki pek çok işi onunla yapabilirsiniz. Ben hem tasarımına, hem de performansına bayıldım.  İşlevselliği ile dikkat çeken Multiplex ile yumurta, her türlü sos veya krema gibi hafif karışımları çırpabilir, kek, pasta, kurabiye karışımlarını hazırlayabilir, pizza ya da ekmek hamuru yoğurabilirsiniz. İsteğe bağlı sunulan et kıyma, rendeleme ve dilimleme aksesuarı ile birkaç dakikada çeşit çeşit yemekler, salatalar ve mezeler hazırlayabilirsiniz. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz Multiplex robot mikserin tek tuş ile kalkabilen gövdesi sayesinde aksesuarlarını hızlıca değiştirebilir ve kabını kolayca çıkartıp takabilirsiniz.

  Arzum_Sef

  Arzum Şef Çok Fonksiyonlu Pişirici: Arzum Şef çok fonksiyonlu pişirici ile hazırlanan yiyeceklerle sofralar kolaylıkla hazırlanıyor. Arzum Şef çok fonksiyonlu pişirici ile iftar ve sahur yiyecekleriniz kısa sürede hazır. Yavaş pişirici, kızartıcı, sote pişirici, buharla pişirme ve ızgara gibi farklı pişirme seçeneklerine sahip olan Arzum Şef hayatınızı kolaylaştırıyor. Termostat ısı ayarı ve zaman ayarı özelliği sayesinde kullanıcılarına ekonomik ve hızlı pişirme olanağı sunan Şef, vaktinden önce pişirilen yemekleri belli bir süre kendi ısısında muhafaza ediyor. 5 litre kapasiteli çıkarılabilir ve yıkanabilir haznesiyle yüzeyi kolayca temizlenebiliyor.

  NSP

  Homend S3 Steam Cooker 2401: Buharlı pişiriciniz, su buharıyla sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmenizi sağlar. Ramazan ayında oruçluyken yemek pişirmek sizin için  oldukça yorucu olabilir. Buharlı pişiricinizin 7 farklı pişirme programıyla et, balık, tavuk, pilav, yumurta, sebze ya da bunların hepsini bir arada pişirebilirsiniz.  Üstelik istediğiniz programı, dijital göstergesiyle rahatlıkla seçebilirsiniz. Buharlı pişirme sayesinde hem ağzınızın tadı kaçmaz hem de sağlığınızdan taviz vermezsiniz. Buharlı pişiricinizin ayrıca yemekleri sıcak tutma özelliği var. Üstelik pişirdiğiniz yemekleri ne kadar sıcak tutmak istediğinizi kendi ellerinizle ayarlayabilir ya da buharlı pişiricinizden otomatik ayarlama yapmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede iftar için yemeklerinizi erken pişirmeye başlasanız da yemekleriniz soğumaz.  Sağlığınız için aldığınız plastik tepsili buharlı pişiriciler, zaman içinde sağlığınızı tehlikeye atar. Neyse ki sizin buharlı pişiricinizin çift taraflı paslanmaz çelik tepsileri var. Bu tepsiler sağlıklı bir kullanım sağlar, ısı yalıtım performansını artırır, yemeklerin suyunu saklar ve tadını korur. Farklı bölümlerin arasındaki paslanmaz çelik tepsileri çıkardığınızda, buharlı pişiricinizin pişirme kapasitesi 11 litreye ulaşır. Bu sayede büyük bir tavuğu bile hiç bölmeden pişirebilirsiniz. Buharlı pişiricinizin 11 litre pişirme kapasitesi var. Ama siz 11 litrenin hepsini doldurmak zorunda değilsiniz. Bölünebilen hazneler birbirinden kolayca ayrılır, hem pişirme hem de saklama kolaylığını artırır.

  miele-buharli-firin

   

  Miele Buharlı Fırın: Miele buharlı fırınlar sayesinde sadece Ramazan’da değil, yılın her mevsiminde sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Sağlıklı beslenebilmek için tükettiğimiz gıdalar kadar, onları nasıl pişirdiğimiz de çok önemlidir. Miele buharlı fırınlar yoğun doğal lezzetli yemeklerin yanı sıra, pişirdiğiniz gıdaların büyük ölçüde önemli vitamin ve minerallerini kaybetmeden pişirme sağlar. Bilimsel araştırmalara göre buharlı pişirme işleminin sıradan pişirme yöntemlerine karşın büyük avantajlar sununmaktadır. Buharda pişirilen gıdalar suda pişirilenlere kıyasla % 50 daha fazla vitamin içerir. Buharda pişirme mükemmel yemek kalitesi sunar ve önemli ölçüde besin içerir ve sağlıklı beslenmeye katkıda bulunur. Pişirme alanlarının dışında tüm Miele buharlı fırınlarda buhar üreticisi bulunuyor. Bu durum pişirme süreci açısından önemli bir avantaj. İdeal buhar oranı, optimum sıcaklık ölçme, sıcaklık uyumu ve miktardan bağımsız pişirme süresi ve hızlı ısıtma sayesinde hem lezzetli hem de sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Miele buharlı fırınların pişirme alanı aydınlatması ve şeffaf cam kapakları sayesinde yemeğinizin pişme durumunu kendiniz de takip edebilirsiniz.  Pişirme alanında kireçlenme meydana gelmediğinden fırının  temizlemesi de son derece kolay yapılabilir.  Harici buhar üretici sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde fırınınızı temizleyebilirsiniz.

  Vestel_Semaver_Hunkar

  Vestel Hünkar Inox Semaver: Sofralarda çayları hep taze tutan Vestel Hünkar Inox Semaver, şıklığı ve kullanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Vestel Hünkar Inox Semaver suyun sıcaklığını kaynadıktan sonra da koruyarak; Ramazan’da da çay keyfinizi kesintiye uğratmıyor. Semaver, dört saat boyunca kullanılmadığında veya içindeki su bittiğinde otomatik kapanma özelliğiyle de tam güvenlik sağlıyor. Vestel Hünkar Inox Semaverde bulunan damlalık hem tezgâhın kirlenmesini önlüyor hem de temizleme kolaylığı sunuyor. Çelik demliği ve gövdesiyle mutfaklara şıklık katan Vestel Hünkar Inox Semaver, tek tuşla rahat bir şekilde kontrol edilebiliyor. Ramazan’da sağlıklı bir şekilde çay tüketmek istiyorsanız bu semaver tam size göre! Yalnız iftardan ve sahurdan sonra hemen çay içmeyin. Uzmanlar çay keyfi yapmak için en az 45 dakika beklemenizi öneriyorlar.

  Yılın her mevsiminde mutfağınızda bulunması gereken ev aletleri için burayı ziyaret edebilirsiniz.

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN