Radeon grafikli AMD Ryzen 4000 serisi masaüstü işlemciler geliyor

0

AMD yaptığı açıklamayla birlikte tüketici ve kurumsal bilgisayar pazarı için gelişmiş dahili grafiklere sahip 7nm x86 masaüstü işlemcilerini duyurdu.

Radeon Grafikli AMD Ryzen 4000 Serisi Masaüstü İşlemciler ve Radeon Grafikli AMD Athlon 3000 Serisi Masaüstü İşlemciler, gelişmiş işlemci çekirdeğinin masaüstü işlemcideki iddialı grafik performansıyla birleşmesinden oluşuyor.

Yeni AMD Ryzen 4000 G-Serisi Masaüstü İşlemciler, performans anlamında bir önceki nesle göre büyük bir sıçrayış sunarken, genel kullanıcılar, oyuncular, yayıncılar ve içerik üreticiler için güç verimliliği sunuyor. Modern ofis bilgisayarları için üretilen PRO teknolojili AMD Ryzen 4000 Serisi Masaüstü İşlemciler, kurumsal sınıf çözümler, gelişmiş teknoloji ve çok katmanlı güvenlik özellikleri barındırıyor.

Ryzen 4000 Serisi Masaüstü İşlemciler, 7nm üretim teknolojisi ve “Zen 2” çekirdek mimarisiyle üretilerek, AMD’nin AM4 platformuna dair ideal kullanıcı deneyimleri ve güç verimliliği sağlıyor.

AMD Radeon Grafikli AMD Ryzen 4000 G-Serisi Masaüstü İşlemciler

Performans ile birlikte dahili Radeon grafikler sayesinde kullanıcılar, oyun ve içerik üretimi için üst düzey performansın keyfini, AMD Ryzen 4000 G-Serisi işlemcilerle güçlendirilen hazır sistemlerde çıkarabilecekler. Bununla birlikte yeni AMD Athlon 3000 G-Serisi Masaüstü İşlemciler, AMD Ryzen Masaüstü İşlemci ailesiyle aynı “Zen” çekirdek mimarisi ve dahili Radeon grafikleri kullanarak, giriş seviyesi PC’lere hızlı performans ve modern özellikleri getiriyor.

AMD Ryzen 4700G Masaüstü İşlemci özellikleri:

  • Bir önceki nesle göre 2.5 kata kadar daha yüksek çoklu işlem performansı
  • Intel Core i7-9700’e göre %5’e kadar daha iyi tek çekirdek performansı
  • Intel Core i7-9700’e göre %31’e kadar daha iyi çok çekirdek performansı
  • Intel Core i7-9700’e göre %202’ye kadar daha iyi grafik performansı

 

Cevap bırakın