Quora aylık tekil ziyaretçi sayısını açıkladı

0

quora

İnternet platformları açısından aylık aktif kullanıcı sayısının önemi büyük. Bu noktada Facebook’un rakipsiz olduğu biliniyor. Ayrıca Twitter, LinkedIn, Instagram, Tumblr gibi çok sayıda platformun da 100 milyonları aşkın rakamlara sahip oldukları aşikar. Bununla birlikte aylık tekil ziyaretçi sayısı da önemli bir parametre. Bir web sayfasına, bir ay süresince kaç kişinin geldiğini gösteriyor. Bu alanda tanınmış web platformları arasında gösterilen Quora’dan sürpriz bir açıklama geldi.

Bir tür soru-cevap formatı da sunan ve bilgi odaklı içerikleri ile hatrı sayılır bir kesim tarafından takip edilen Quora’nın aylık tekil ziyaretçi sayısının 100 milyona ulaştığı açıklandı. Bu rakam, özellikle geçtiğimiz aylarda bildirilen 80 milyon aylık tekil ziyaretçi sayısı düşünüldüğünde hatrı sayılır bir büyümeye de işaret ediyor. Web platformu, sadece 3 ayda yüzde 20’den daha fazla ziyaret almayı başarmış durumda. Öte yandan ‘aylık aktif kullanıcı sayısı’ noktasında bilgiler büyük bir titizlikle paylaşılmamaya devam ediliyor. Bu parametre için Facebook’un 1,5 milyarın üzerinde olduğu, Twitter ve Instagram’ın 350 milyona yaklaştığı biliniyor.

2009 yılında Facebook’un bir dönem CTO’luğunu yapan Adam D’Angelo ve Charlie Cheever tarafından kurulan internet girişimi Quora, şimdiye kadar 141 milyon doların üzerinde yatırım alarak dikkat çekti. Quora’da kurucu ortak ve CEO pozisyonundaki D’Angelo, konuyla ilgili açıklamasında aylık aktif kullanıcı sayısından ziyade içerik kalitesi ve kullanıcı deneyimi daha fazla geliştirmekle ilgilendiklerini ifade etti. İnternet dünyasına dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Cevap bırakın