Qualcomm’dan kameralara yeni nesil özellikleri

0

Qualcomm Technologies, Münih’teki Uluslararası Güvenlik Konferansı’nda Qualcomm Vision Intelligence platformları için yeni akıllı kameraları vitrine çıkardı.

Takip etme, insanların ve objelerin kimliklerini belirleme, sınıflandırma gibi yapay zeka ve makine öğrenmesi kullanımlarında, Qualcomm Vision Intelligence 400 & 300 Platformları özel üretilmiş QCS605 ve QCS603 çip üzeri sistemlerini kullanıyor. Bu çip üzeri sistemler entegre edilmiş gelişkin görüntü sinyali işlemcisi ve Qualcomm Yapay Zeka Motoru ve heterojen programlama mimarisi, ileri teknoloji ARM bazlı çok çekirdekli Qualcomm Kryo İşlemci, vektör hızlandırıcılı Qualcomm Hexagon DSP ve Qualcomm Adreno Grafik İşlemci özelliklerini barındırıyor. Bu çipler makine öğrenmesi ve video işlenmesi, analitik destek gibi diğer edge programlama kullanım durumları için ideal durumda. Platform serisi aynı zamanda kanıtlanmış bağlantı, üst seviye ses ve donanım temelli güvenliğin entegrasyonuyla IoT cihazlarının gelişimine iyileştirilmiş güvenlik seçenekleri ile destek vererek Android ve Linux temelli yazılım platformları ve geliştirilmiş kamera yazılım geliştirme kitleri girişimler, farklı sektörler ve tüketici uygulamaları için yeni imkanları geliştirecek şekilde iyileştirildi.

IoT’nin gelişim çağını besleyecek teknolojiler

Qualcomm Technologies İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Jeffery Torrance, “Uygulama işlemcisi teknolojimizin gücünü ve güvenliğini arttırarak platformumuza geniş müşteri tabanımızla çözümler getiriyoruz ve kurduğumuz kamera ekosistemiyle akıllı kameraların heyecan verici evrimini ilerletiyoruz,” açıklamasını yaptı.

Cevap bırakın