Qualcomm Snapdragon işlemcili gizemli Huawei modeli ortaya çıktı

0

Qualcomm Snapdragon işlemcili ilk Huawei modeli Enjoy 20e modeli hakkında tüm bilinenler…

Kısa süre önce Snapdragon’dan işlemci tedarik etme yönündeki başvurusu kabul edilen Huawei için artık rüzgârı ardına alma vakti gelmiş görünüyor… Özellikle Google servislerine erişimi kısıtlanan firmanın bir dönem işlemci tedarik süreci de oldukça sıkıntılı durumdaydı. Şimdi ise Qualcomm ile anlaşan Huawei, şimdilik yalnızca 4G destekli Snapdragon işlemciler tedarik edebiliyor olsa da, yeni akıllı telefonları için vakit kaybetmeden üretim sürecini başlatmış görünüyor…

5.000 mAh pil kapasitesi…

Firmanın dedikodulara konu yeni akıllı telefon modeli Huawei Enjow 20e, Snapdragon 460 işlemcisiyle karşımıza çıkacak. 11 nm üretim teknolojisiyle üretilen bu işlemciye Adreno 610 grafik işlemcisi eşlik edecek. Ekran tarafında HD+ ekran çözünürlüğüne sahip olacağı sızdırılan akıllı telefon, 4 GB ve 6 GB RAM seçenekleriyle beraber sunulacak. Depolama tarafında 128 GB hafızanın da eşlik ettiği Huawei Enjoy 20e, 5.000 mAh pil kapasitesiyle kesinlikle dikkat çeken bir noktada yer alacak gibi görünüyor.

Huawei Enjoy 20e, çok üst düzey özelliklere sahip olmasa da pek çok gündelik kullanım senaryosuna uygun olacak bir model olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Öte yandan, Huawei’nin 5G destekli işlemcileri kullanabilmek adına bir başvuru daha yapması bekleniyor. Eğer bu başvuru gerçekleşir ve hatta kabul edilirse, Huawei’nin tepe modellerinde Snapdragon işlemcili modeller görmemiz son derece yüksek ihtimal görünüyor.

Cevap bırakın