Qualcomm 5G teknolojilerine ağırlık verecek

0

Yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve geliştirmelerle 30 yıldır teknoloji dünyasına yön veren şirketlerden biri olan Qualcomm, 2019’da da 5G’ye odaklanmaya hazırlanıyor.

İş yapış biçimlerini ve sektörleri tamamen değiştiren bir dijitalleşme sürecinden geçtiğimiz bugünlerde, dönüşümün kalbi bilgi-iletişim sektörüyle birlikte atıyor. Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Gökhan Güleç, 5G’ye geçiş ve teknolojideki yenilikleri 2018 ve 2019 perspektifinden değerlendirdi:

“Böylesine bir dönüşüm ortamında gerek altyapı gerek Ar-Ge yatırımları, sahada söz sahibi olmak ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için kilit bir önem taşıyor. İşte bu noktada Qualcomm büyük bir avantaja sahip. Şirketimiz, inovasyon ve keşif ruhuyla inşa edilmiş, imza attığı buluşlarla 30 yılı aşkın bir süredir mobil iletişime damgasını vurmuş bir şirket. Mühendislerimizin ve bilim insanlarının Qualcomm çatısı altında yaptıkları keşifler sayesinde, Qualcomm dünyanın en çok patent üreten şirketleri arasında hep en üst sıralarda yer alıyor. Yine bu sayede özellikle mobil iletişime, 3G ve 4G’ye geçiş süreçlerine ve şimdi de 5G’ye geçişe yön veren şirket konumundayız.

Aralık ayında teknoloji dünyasının merakla beklediği 3 günlük geleneksel Qualcomm Snapdragon Zirvesi gerçekleşti. Etkinlik Qualcomm’un yeni buluşlarına, sektörün dönüşümünde kilit rol oynayacak yeni ürünlere sahne oldu. 5G’ye uyumlu ilk işlemci olma özelliğine sahip Snapdragon 855 bunlardan biriydi. Zirve ayrıca dünyada ilk canlı 5G ağına ve cihazlarına da ev sahipliği yaptı.

Cevap bırakın