QR kod ile takip özelliği yakında Twitter’da!

0

twitter-yasak

Twitter’a QR kod ile birini takip edebilme özelliği geliyor. Özetle, bir QR kodun taranmasının ardından takip işlemi gerçekleşecek. Şimdilik beta olan özelliğin yakında genel kullanıma sunulması bekleniyor. Hatta her an sunulabilir.

Mikro blog ağında özelliğin aktif edilmesi için Ayarlar sekmesine girildiğinde görülecek olan QR’ın aktif edilmesi yeterli olacak. Kullanıcılar, buradan kendi QR kodlarını da görebilecek.

Daha çok kurumsal firmalar, etkinlikler ve internet siteleri ile ilgili olarak kullanılması beklenen özellik, örneğin kurumsal firmaların, kendi Twitter hesaplarının takibi için QR kodlarının da yer aldığı broşür, vb bastırıp dağıtması şeklinde kullanım senaryolarının önünü açıyor.

Twitter yeni özellik peşinde!

Twitter, son dönemde birçok yeni özelliği kullanıma sunuyor. Bununla birlikte özellikle geçtiğimiz ay gündeme gelen finansal zorluklarla karşı karşıya olduğu gerçeği sonrasında attığı adımlar daha yoğun şekilde sorgulanıyor. Şirketin yine de gelişim adına bir hayli hareketli bir dönemden geçtiği açık.

Pratik mi?

Broşür ya da kartvizitte Twitter hesabına bağlantı veren QR kodlar ilginç olabilir… Ama yine de kullanıma açılması kolay olsa da pratikliği tartışma konusu oluşturan özellikle ilgili ilk yorumlar son derece olumsuz yönde. Çünkü ilgili özellik, daha önce Snapchat’te de yer almış, ancak daha sonra kullanımdan tamamen kaldırılmıştı. Bu noktada Twitter’ın Snapchat’te ilgi görmeyen bir özelliği kullanıma sunması akılları karıştırdı.

Sosyal medya dünyasında öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın