Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımPyro ile ateş yağdırın!

  Pyro ile ateş yağdırın!

  Ateş, insanlık var oldukça hem çok yararlı, hem de etkileri açısından çok korkutucu olmuştur. İnsanlık ateşi bulduktan sonra yemekleri pişirmek ve soğuk kış günlerinde daha konforlu barınmak gibi önemli avantajlara sahip olmuştur. Ancak ateşin en önemli getirisi, bir ateşin etrafında toplanan ilk insanların sosyalleşmesini ve dolayısıyla bir iletişim dili geliştirmelerini sağlayıcı bir unsur olmasındadır.

  Prometheus’un cezası
  Birçok kültürde ateş öylesine önemlidir ki, ateşi kontrol eden tanrılar vardır… Ve bu tanrılar Hindistan’dan Avrupa’nın göbeğine kadar ortak özellikler taşırlar. Yunan mitolojisinde ateş öylesine önemlidir ki, insanlığın yaratılması Prometheus tarafından ateşin tanrılardan çalınmasıyla gerçekleşmiştir. Bunun karşılığında Prometheus zincirlerle Kafkas Dağları’na bağlanır ve bir kartal her gün yeniden oluşan ciğerini yer. Ateşi çalmanın bedeli 30 bin yıl sürecek bu cezayı çekmektir.

  Peki, ya siz ateşi kontrol etmek ister miydiniz? Filmlerde izlediğiniz süper kahramanlar gibi ellerinizden ateş yağdırabilmek konusunda ne düşünüyorsunuz? Mesela, bu alete de ismini veren bir X-Men kahramanı Pyro gibi siz de avuçlarınızdan ateş topu yollamaya ne dersiniz? Aslında bu yeteneğe sahip olmak yalnızca 174 dolara mümkün… Aynı zamanda illüzyon gösterileri yapan Amerikalı sihirbaz Adam Wilber, avuç içinizden ateş topu fırlatan özel bir cihaz keşfetti ve 174 dolarak satıyor. Ancak, öncelikle 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Çünkü sitede yapılan açıklama aynen şöyle: “Bu bir oyuncak değildir. Son derece ‘sıkı bir alet’ olduğunu, hatta James Bond’vari bir cihaz olduğunu tekrar hatırlatalım.”

  9 metre ateş topu menzili
  Pyro, kol saati kayışından hallice bir kayışla bileğinize oturuyor. Dört adet namludan oluşan cihazı üstü bileğinizin iç kısmına gelecek şekilde yerleştiriyorsunuz. Kollarınızı sıyırmadığınız müddetçe kimselerin Pyro takmış olduğunuzu bilmelerine imkan yok. Dört namlu olması cephane yenilemeden dört atış yapabilmeniz anlamına geliyor. Atış esnasında parmaklarınızı Örümcek Adam edasıyla geriye doğru hafifçe kıvırmanız çok önemli. Menziliniz yaklaşık 9 metre kadar. Dört adet namluya kolay alev alan pamuk ve kağıttan oluşan cephane dikkatlice dolduruluyor. Manyetolu çakmak sistemi devreye girince alev alan pamuk ve kağıt alev alarak basınçla fırlıyor. Yaklaşık 60’dan fazla atımlık cephane ilk paketle birlikte geliyor. Ancak her cephane yenilemesi size 8 dolara mal oluyor.wp7_2_1

  Kolay alev alan pamuk ve kağıt benzeri ürünleri sihirbazlar numaralarında sıklıkla kullanıyorlar. Adam Wilber da bundan ilham aldığını özellikle belirtiyor. Pyro, ABD dışında uluslararası kargo sistemleriyle dünyanın her yerine yollanabiliyor. Ancak bazı ülkeler, yanıcı malzemeler konusunda hassasiyet gösterdiği için sorun çıkabiliyor. Bu nedenle siparişten önce bunun detaylarını öğrenmek çok daha faydalı olacaktır.

  Tam değişim garantili
  Pyro’nun üretim ve pazarlamasını yapan Ellusionist adlı şirketin yetkilileri, 17 Aralık tarihli siparişlerinin dolduğunu, ikinci sipariş günleri olan 27 Aralık’ın da dolacağını söylüyorlar. Durum onu gösteriyor ki, Pyro kapanın elinde kalıyor.

  p9_1_1Adam Wilber, 60 gün tam değişim garantisi veriyor. Yani ürününüz çalışmadı, tutukluk yaptı, ya da başka bir sorun yaşıyorsunuz diyelim, 60 gün içinde sorgusuz sualsiz yenisi ile değişim yapılıyor. Ayrıca tüm soru ve sorunlarınıza yine Adam Wilber kişisel olarak yanıt veriyor. Hatta kendisine yakın bir bölgedeyseniz, sizinle buluşuyor ve kişisel olarak nasıl kullanılacağı konusunda size yardım ediyor.

  p8_1_1_1Pyro, 2 adet AAA ve bir adet de 2032 saat pili (paket dahilinde bulunmuyor) ile çalışıyor. Size gelen pakette bir miktar kolay alev alıcı pamuk, 8 geniş alev alıcı kağıt yaprağı ve 40 küçük önceden kesilmiş keçe parçası bulunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN