PUBG’den büyük başarı

0

PlayerUnknown’s Battlegrounds, namı diğer PUGB, Türkiye’de oyun severlerin yeni ‘olmazsa olmazı’ durumunda. İşte detaylar…

PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın (PUBG) dünya genelindeki başarısı Türkiye’de de benzer seviyelerde oldu. Yapımın Türkiye dağıtımcısı TamGame, oyunun satış rakamlarını ve anlık oyuncu sayısını duyurdu.

Buna göre PUBG, Türkiye’de PC üzerinden 510 bin oyuncuya sahip. Bu rakam son dönemde kamuoyuna yansıyan en yüksek oyuncu sayılarından birine işaret ediyor. Bir detay olarak ülke nüfusu ve oyunu satın alma ihtimali olan kesim göz önüne alındığında neredeyse imkanı olan birçok insanın PUGB’yi satın aldığı sonucuna ulaşılıyor.

65 bin anlık oyuncu!

Öte yandan aktarılan bilgiler bununla sınırlı değil. Yine Steam kaynaklı verilerden derlenerek paylaşılan bilgilere göre PUGB’ye sahip olan 510 bin kişinin ortalama 65 bini anlık olarak oyunu oynuyor. Bu rakam, GTA’nın pabucunun tamamen olmasa dahi bir nebze dama atıldığını gösteriyor.

Beklentiler doğrultusunda bir veri

Anlık oyuncu sayısı, başta Çin merkezli olmak üzere tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan oyunun Türkiye’deki performansının da oldukça iyi olduğu anlaşılıyor.

MediaMarkt’ta satışa sunulan PC, Xbox One ve PS4 oyunlarını incelemek ve online alışverişle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın