PUBG Twitter’da en çok konuşulan oyun oldu

0

Oyun üzerine en fazla tweet atan ülke Japonya olurken Türkiye’de milyonlarca oyuncuyu bir araya getiren Twitter’da en fazla konuşulan oyunlar PlayerUnknown’s Battlegrounds, League of Legends, Counter Strike, Grand Theft Auto olarak sıralanıyor.

Her şeyin konuşulduğu ve kitleleri tek bir etiket üzerinden bir araya getirme gücüne sahip Twitter’da, oyun kitlesi giderek büyüyor. En büyük spor kulüplerinin ve popüler oyun hesaplarının yer aldığı Twitter’da e-spor meraklıları da kolaylıkla birbiriyle etkileşim içine girerken hem turnuvalar hakkında bilgi sahibi oluyor hem de gündemin nabzını yakalıyor.

500 milyon tweet…

Bunu rakamlar da doğruluyor. 2019’un ilk yarısında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artışla oyunlar hakkında 500 milyondan fazla tweet atıldı.

Yılın başından bu yana ise bir önceki yılın aynı dönemine göre (ilk 9 ayı kapsayan) yüzde 30 artışla 700 milyon tweet atıldı.

Her geçen gün daha fazla insan oyunlar hakkında daha fazla tweet atarken 2019’da en fazla tweet atan ülke ise Japonya oldu.

Bu yıl Türkiye’de Twitter’da en çok konuşulan oyunlar:

 1. PlayerUnknown’s Battlegrounds
 2. League of Legends
 3. Counter-Strike
 4. Grand Theft Auto
 5. FIFA

Türkiye’de geçen ay en çok konuşulan e-spor takımları:

 1. G2 Esports
 2. 1907 Fenerbahçe
 3. Funplus Phoenix
 4. Fnatic
 5. Invictus Gaming

Oyun üzerine en fazla tweet atan ülkeler:

 • Japonya
  ABD
  Güney Kore
  İngiltere
  Brezilya

Cevap bırakın