PUBG sadece rekor kırmıyor, aynı zamanda ‘kırdırtıyor!’

0

Oyun oynama platformu Steam’de 17 milyon anlık ve 6 milyon 814 online kullanıcıya ulaşıldığı bilgisi kamuoyuyla paylaşıldı. Bu sonuçların her biri kendi alanında yeni rekor anlamına geliyor. Arka plandaki oyun ise PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)…

Black Friday ile birlikte ulaşılan rekorlara, PUBG sayesinde ulaşıldı. Çünkü platfromdaki oyunda bulunanların 6 milyon 814 bin online oyuncunun yaklaşık 3 milyonu PUBG oynuyordu. Adeta Steam’i sürükleyen yapım halini alan 2017’nin fenomen video oyunu, bu denli yüksek seviyede oynanmasına karşın hala herhangi bir indirime gidilmiş de değil, yani ‘para basma’ özelliğini koruyor.

6 milyon 814 bin online oyuncunun yaklaşık 3 milyonunun PUGB oynadığından bahsetmiştik, ikinci sırada gelen yapım ise 1 milyon 200 binle Dota 2 ve takipteki yapım ise vazgeçilmezlerden CS:G0, online oyuncu sayısı ise 850 bin.

Çöl haritasının eklenmesi ile yeni eşiğinin 4 milyon olmasının beklendiği ikon oyunun 2018 başında 5 milyon anlık kullanıcıya ulaşması da zor bir olasılık gibi görünmüyor.

Öte yandan Steam’in yükselişi de dikkate değer. 2014’te 75 milyon kullanıcıya sahip olduğunu duyuran online platform, 2015’te 125 milyon şeklindeki veriyi paylaşmıştı. Güncel kullanıcı sayısının 250 milyona yakın olabileceği konuşuluyor. Elbette her Steam kullanıcısının tek bir hesaba sahip olmadığını da belirtelim.

Cevap bırakın