Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunPUBG Neden En İyi Battle Royale Oyunu?

  PUBG Neden En İyi Battle Royale Oyunu?

  İşte PUBG’nin “en iyinin en iyisi” olarak adlandırılmasının 9 nedeni!

  PUBG olarak da bilinen Player Unknown’s Battleground, 2017 yılında yılın oyunu kategorisinde ikinci sırada yer aldı. Yüz oyuncunun bir adaya düşmesiyle başlayan bir battle royale oyunu şeklinde özetlenebilir. Adaya indikten sonra oyuncular silahlar, zırhlar, silah eklentileri, cephane ve sağlık öğeleri için canlarının istediği kadar yağmalama yapar.

  Oyuncular kendilerini ‘daha iyi hale gelmek için’ donatmaya çalışırken, etraflarında devasa bir battle royale savaşı yaşanır ve siz de zirveye çıkmak için savaşmak zorundasınızdır.

  Macera ve adrenalin asla tükenmez…

  PUBG, gerçekçi ve sürekli gerilim dolu olmasıyla kendisini diğer tüm battle royale oyunlarından ayırdı. Peki neden türünün en iyisi? İşte yanıtlar…

  1. Uzun sürmesi

  Fortnite’ın aksine PUBG oyunları 10 dakika veya daha kısa sürede bitmez. Ölçeklendirmek için yanlış bölgeyi seçerseniz veya kötü bir stratejiniz varsa oyun 30 saniyede bitebilir elbette ama becerikliyseniz oyunu kazanmak yaklaşık 30 dakika, hatta daha uzun sürebilir. Daha uzun oyunları oynama yeteneği, oyunculara uzun vadeli stratejiler geliştirme ve hayata geçirme fırsatı verir. Strateji oluşturma fırsatına sahip olmak, PUBG’yi bu kadar çekici kılan en önemli noktalardan biridir.

  2. Her şeyi kullanabilirsiniz

  PUBG, oyunculara bir cip ile rakiplerinin üzerinden geçme yeteneği verir! Bu gerçek, PUBG’nin en iyi battle royale oyunu statüsünü haklı çıkarmak için yeterli değilse, oyunculara sunulan diğer çekici araç seçeneklerinden bazıları şöyle. PUBG’de aşağıdakiler de dahil olmak üzere birden fazla sürülebilir araç türü var:

  ·      Motosikletler

  ·      Cipler

  ·      Çöl araçları

  ·      Otomobiller

  ·      Minibüsler

  ·      Tekneler

  PUBG araçlarıyla ilgili en sevilen şeylerden biri de adayı hızlı bir şekilde geçmek için son derece kullanışlı olabilmeleri ve aynı zamanda kolayca yok edilebilmeleri. Bir araçla işiniz bittiğinde, bir sonraki kişi için artık kullanılamaz olduğundan emin olmak için onu havaya uçurabilir veya rakipler için ölümcül bir tuzağa dönüştürebilirsiniz. Bir aracı kullandıktan sonra devre dışı bırakmak aynı zamanda rakiplere büyük bir tuzak kurma fırsatını da beraberinde getirebilir. Deneyimli bir oyuncu, aracın iki veya üç lastiğine ateş ederek, birisinin aracı kullanmayı denemesini bekleyerek ve ardından dikkatleri dağılmışken onları pusuya düşürerek kolayca ölümcül tuzaklar kurabilir…


  3. Çoklu haritalar

  PUBG, oyuncuların çok farklı oyun tarzlarını kullanmasına olanak tanıyan birden fazla harita yayınladı. Bunu Fortnite ve diğerleri sağlayamadı. Örneğin Rusya Haritası…

  Orijinal bir haritaydı. Erangel haritası, Rusya’da ordu tarafından kontrol edilen hayali bir bölgeyi temel aldı. Seyrek kül bloklu binalar, açık alanlar ve küçük çiftlik evleriyle doluydu. Oynadığınız versiyona bağlı olarak, her seferinde hava durumu değişecekti. Peki harikulade ‘Çöl Haritası’na ne demeli?

  Miramar, oynanmak üzere yayınlanan ikinci haritaydı. Orta Amerika ve Meksika’nın bazı bölgeleri esas alındı. Son derece yoğun şehir alanları ve çöl kırsal alanlarıyla dolu. Arazi yeterince farklı olduğundan birçok haritada işe yarayan taktikler burada işe yaramıyordu. Ve Orman Haritası…

  Kod adı “Savage” olan Sanhok, Güneydoğu Asya ormanlarına, özellikle de Tayland ve Filipinler’deki ormanlara benziyor. Sanhok diğer haritaların yarısı kadar, ama ölümcül.

  4. Gerçekçi

  Oyunun gerçekçi grafikleri, fiziği, haritaları ve silahları var ve bunların hepsi oyuna aciliyet hissi katıyor. Aciliyet duygusu, kelimenin tam anlamıyla oyuna karşı samimi fiziksel tepkileri kışkırtıyor. Oynarken kalp atış hızınızın artması veya hafif terleme yaşamanız oldukça alışılagelmiş tepkiler. PUBG’nin gerçekçi niteliklerinin, Fortnite’ın karikatürize, abartılı tarzından daha çekici olduğuna yönelik kanı son derece yaygın.

  5. PUBG bağımlılık yapar!

  PUBG’deki yüksek gerilimin çekici yanları var. Her oyunu yalnızca bir kişinin (veya takımın) kazanacağı gerçeği, uzun maçlar, harika bir atış yapabilme veya inanılmaz bir strateji gerçekleştirebilme ihtimali, PUBG’yi inanılmaz derecede bağımlılık yapıcı hale getiriyor. Oyun her zaman heyecan verici ve teşvik edici. Uzun saatler boyu elinden bırakamıyor oyun severler. Üstelik herhangi bir yaş kategorisinden bağımsız, herkes onu seviyor.

  6. Oynamanın ve kazanmanın birçok yolu var

  Birinin PUBG oyununu kazanıp kazanmayacağını garanti edecek tek bir strateji tarzı yok ve oyunun taktikleri haritaya göre değişiyor. Bu silahlar için de geçerli. Fortnite’ta oyuncuların en kaliteli av tüfeğini almaları yeterli ve biraz da deneyimlilerse başarılı olurlar. PUBG ile en iyi silah duruma göre değişir. Biri yalnızca tek bir oyuncuyu öldürürken yağmalayıp zafere giden yola engel olabilir. Elbette çılgına dönmek de bir seçenek.

  7. Yağma, savaşa eğlenceli bir alternatif oluşturur

  PUBG’nin geniş haritasının dezavantajlarından biri de başka bir oyuncuyu görmeden önce 25 dakika oynayabilmeniz. Bunun güzel yanı, oyunculara mükemmel ekipmanı bulmaları ve yağma yapmaları için yeterli zamanı vermesi. PUBG’nin ölümcül silahları nadiren uygun eklentilerle birlikte gelir ve her zaman alınabilecek çok fazla ekipman veya aksesuar vardır. Yağmalamak için harcanan zaman, iyi harcanmış zamandır.

  8. Yüksek doğruluk

  PUBG’nin en iyi yanlarından biri silahların doğruluğu. Oyunların kökenleri göz önüne alındığında bu mantıklı. Her silah, özellikle eklentilerin çeşitliliği dikkate alındığında benzersiz bir şekilde davranır. Rüzgar, geri tepme, mesafe ve hava durumu da silahı etkileyebilir. Bu, oyuncunun her atıştan sonra yeniden ayarlama yapması gerektiği anlamına gelir. Her silahın yeniden yükleme hızları da farklı PUBG’de…

  PUBG yetenekli nişancılar için daha pratik bir oyun olabilir ve atış becerileri kesinlikle PUBG’yi ne kadar oynadığınıza bağlı. Sık sık oynayan oyuncular ile arada bir oynayan oyuncular arasında atış doğruluğu açısından bariz farklar göze çarpar, bu da daha sık oynamayı teşvik eder.

  9. Hem mobilde hem de konsolda harika!

  Aslına bakarsanız PUBG mobilde çalışmamalı. Özellikle mobil cihazlarda bazı konsol oyunlarından daha iyi çalışmaması gerek ama bir şekilde bunu başarıyor.

  Birinin mobil platformda ciddi bir FPS oynamayı seçmesi tuhaf görünüyor, ancak düzenli olarak oynuyorsunuz… Evde örneğin PS5’te oynayabileceğiniz harika bir yapımın mobil versiyonuna erişebilmek bir lütuf. Üstelik mobil oyun son derece basit. Daha ayrıntılı açıklamak gerekirse konsolda oynayabileceğiniz oyunun aynısı, ancak mobil cihazlarda biraz daha basit ilerler. Bu sayede çok daha geniş kesimlere hitap eder bu ikonik oyun.

   

  Ferhat Verdi – Newtech

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN