PUBG MOBILE’dan ikinci büyük güncelleme

0

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile’a Arcade modu, Eğitim Alanları gibi yeni özellikler eklendi. İşte detaylar…

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile’ın (PUBG MOBILE) çıkışından bu yana, PUBG Corp. ve Tencent, orijinal PUBG deneyimini mobil platforma taşımak için toplulukla yakın çalışmalarını sürdürüyor.

Orijinal PUBG deneyimini mobile taşıma iddiasının bir parçası olarak, oyun 23 Nisan’da ikinci kez güncellenerek 0.4.0 sürümüne yükseldi. Güncelleme ile oyuna Arcade modu, Eğitim Alanları eklendi; savaş ile ilgili ince ayarlar, taşıtlarda, sesli sohbette ve arayüzde geliştirmeler yapıldı ve oyun içi mağazasına yeni eşyalar eklendi.

Arcade modunda oyuncular tek başlarına ya da arkadaşlarıyla oynayabiliyor ve mod, 28 oyuncuya kadar kabul ediyor.

Bütün silahlar emrinizde…

Her Arcade karşılaşmasında, altı varyasyondan biri rastgele seçilirken, her varyasyon için de üç maç kuralından birisi rastgele seçiliyor. Bu kurallardan ilki, maçtaki bütün silahları kısıtlar; ikincisi, sadece tek tip silah kullanmanızı sağlıyor; üçüncüsünde ise, oyuncu bütün silahları ve eşyaları kullanabilir.

Eğitim Alanları, tüm silah ve eşyaları denemek isteyen oyuncular için hazırlanmış özel bir alan olarak öne çıkıyor. Oyuncular, herhangi bir silahın ne işe yaradığını ya da eşyaların ne gibi bir etkisi olduğunu test edebiliyorlar.

PUBG’nin masaüstü platformda elde ettiği başarının yansımalarını gösteren mobil versiyonunun Türkiye’de yoğun ilgi gördüğü dikkatlerden kaçmıyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan diğer haberler için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın