PUBG Mobile’a Türkçe dil desteği geldi

0

Ve beklenen gelişme; PUBG Mobile, artık Türkçe dil seçeneği ile oynanabilecek. İşte detaylar…

PlayerUnknown’s Battlegrounds, namı-diğer PUBG, geçtiğimiz günlerde yayınlanan mobil versiyonuyla adından bir kez daha yüksek sesler eşliğinde söz ettirmişti. Tüm dünyada olağanüstü başarı yakalayan Çin merkezli oyunun mobil versiyonu, PC başındaki deneyime benzer oynanışıyla dikkat çekmiş, otoritelerden olumlu yorumlar almıştı. Ancak bir Türk oyun meraklıları için bir sorun vardı; Türkçe dil desteğine sahip değildi bu fenomen-üstü yapım…

Neyse ki yılın en iyileri arasında gösterilen oyun için PUBG ekibi bu eksikliği anında fark etmiş olacak ki söz konusu dil desteği geldi. Artık oyunu, Türkçe dil desteği ile birlikte daha rahat şekilde, aksiyonun merkezinde yüksek keyifte oynamak mümkün. Bunun için oyundaki dil seçeneklerine yönelik ilgili ayarı yapmanı gerekiyor.

İlk başta İngilizce ve pek tabii Çince dil desteğine sahip olan mobil oyun, Türkçe’nin yanı sıra Almanca, Rusça, Portekizce, Fransızca ve İspanyolca dil desteğine de kavuştu. Burdaki enteresan detay ise kuşkusuz şu; Türkçe’nin bu kadar hızlı bir şekilde gelmesi, yapımın ülkemizde ne denli yoğun ilgiyle karşılandığına işaret ediyor.

Ücretsiz…

Tencent tarafından geliştirilen mobil oyun, iOS ve Android platformlarınd ücretsiz olarak indirilebiliyor. Kısa aralıklarla güncelleneceği anlaşılan PUGB Mobile’ın yeni bir Pokemon dalgası (rekor seviyede indirilme rakamlarına ulaşmıştı) meydana getirip getirmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Oyun dünyasına dair öne çıkan ayrıntıları aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın