PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’na Türkiye’den altı takım gidiyor

0

Next Rüya Esports’un daha önce adını yazdırdığı 6 milyon dolar ödüllü PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nda (PMGC 2021) Papara SuperMassive Blaze, 1907 Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Worlds of Wonders takımları da yerlerini aldı.

PUBG MOBILE espor programının en büyük organizasyonu PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası 2021’in (PMGC 2021) detayları açıklandı. Tam 6 milyon dolar ödüllü turnuva 30 Kasım’da Doğu ve Batı bölümlerine ayrılan PMGC 2021 Ligi ile başlayacak ve 24 Aralık’a kadar devam edecek. Şampiyonun belirlendiği PMGC 2021 Büyük Finalleri ise 21-23 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Türkiye’den 6 takım 

Doğu ve Batı bölümlerinde toplam 40 takımın mücadele edeceği PMGC 2021 finallerine Türkiye’den 6 takım katılacak. Next Rüya Esports, PMPL Türkiye birincisi olarak adını yazdırdığı global turnuvada, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen PMPL Avrupa Şampiyonası sonrasında 5 Türk takımı daha yerini aldı. Böylelikle global arenada mücadele edecek Türkiye kulüplerinin tam listesi Next Rüya Esports, Papara SuperMassive Blaze, 1907 Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Worlds of Wonders oldu.

Her hafta 5 gün yayın

Doğu ve Batı Ligi’nde her hafta beş gün yayın yapılacak. İki gün boyunca 20 takımın tümü birbiriyle karşılaşırken, diğer üç günde ise Süper Hafta Sonu maçlarına yer verilecek ve haftanın en iyi 16 takımı Şampiyona Puanı kazanmak için kıyasıya mücadele edecek.

Cevap bırakın