PS5 oyunlarında DualShock 4’ün kullanılamayacağı ortaya çıktı

0

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor…

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan PlayStation 5 uyumluluk özellikleri ile ilgili bir yazıda ilginç detaylar yer aldı. Sony tarafından yapılan resmi açıklamaya göre PlayStation 4’ün kontrolcüsü DualShock 4, PlayStation 5’te çıkacak olan yeni oyunlarda kullanılamayacak. Neyse ki bu durum, söz konusu kontrolcünün PS5’te tamamen kullanılamayacağı anlamına gelmiyor. DualShock 4 sadece yeni PS5 oyunlarında kullanılamayacak. Geriye uyumluluk ile PS5’te oynana eski oyunlarda uyumluğu olacak.

Eski oyunlarda kullanılabilecek

Oyun severlerin merakla beklediği PS5 birçok yeni özellik ile gelecek. Bu yeni özelliklerden DualShock 5 ve yeni yapımlar da olabilecek en iyi şekilde faydalanacak. Yeni çıkacak oyunlarda DualSense zorunluluğu ve yeni tepkimeler yer alacağı için önceki nesil aygıt DualShock 4 doğal olarak kullanılamayacak. Öte yandan God of War, Horizon Zero Dawn ve Spider-Man gibi eski oyunlar PS5 üzerinde DualShock 4 ile oynanabilecek. Oyun severler Horizon Forbidden West ve Spider-Man: Miles Morales gibi yeni oyunlar için Dualsense zorunluğu nedeniyle DualShock 5 kullanmak durumunda.

Son olarak Sony, açıklamalarının devamında PS4 için sunulan kulaklık, arcade ve uçuş stickleri ile direksiyon setlerinin PlayStation 5 ile uyumlu olacağını duyurdu.

Sony PS5’in önümüzdeki Kasım-Aralık aylarında piyasaya sunulması bekleniyor.

Cevap bırakın