PS5 ile ekranın başında ‘kablosuz’ daha uzun saatler garanti!

0

Son bilgilere göre PS5 kontrolcüsü daha büyük bataryaya sahip olacak. İşte detaylar…

Sony, uzun zamandır merakla beklenen yeni nesil oyun konsolu PS5 ve DualSense adlı kontrolcüsünün yeni tasarım detaylarını geçtiğimiz ay yayınlamıştı. PS5 konsolunun donanım tarafında oldukça önemli gelişmelerle geleceğini biliyoruz. Ek olarak kontrolcünün de daha uzun süreli performansı için bataryanın büyüdüğü söyleniyor.

Ek olarak DualSense’in titreşimler çok daha fazla olacak. Oyun içerisindeki sahnelere göre titreşim seviyeleri artık otomatik olarak ayarlanacak. L2 ve R2 tuşları ise uygulamış olduğunuz baskıya göre oyunlara etki edecek. Ayrıca tuşların açıları bir önceki tasarıma göre biraz değiştirilmiş.

Daha önceki nesillerde Share olarak karşımıza çıkan paylaşma butonu artık Create adıyla geliyor. PS5 kullanıcıları bu tuş ile birlikte oyun yayınlarını paylaşabilecekler. En önemli özelliklerden bir diğeri ise entegre olarak gelen mikrofon ve hoparlör sayesinde kulaklığa ihtiyaç duymadan sohbet mümkün hale geliyor.

Kullanım ömrünü iyileştirmek adına Sony şirketinin 1560 mAh kapasiteye sahip bir batarya tercih ettiği de söylenenler arasında. Bu veri, bir önceki DualShock kontrolcüsüne kıyasla yüzde 56 daha fazla kapasite anlamına geliyor.

Yeni konsolda artarak karşımıza gelen batarya kapasitesinin kullanım süresine ne kadar etki edeceği ise şu an için merak konusu. Sony mühendislerinin bu konu hakkındaki çalışmalarının sürdüğü ifade ediliyor fakat önceki nesle göre bakıldığında çok daha iyi geliştirmelerle karşımıza çıkacağı şüphesiz.

Cevap bırakın