PS4 Pro’ya yeni mod: Boost Mode

0

ps4-v3.0

Sony PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro, ülkemizde yaygın olarak tercih edilen oyun aygıtları arasında yer alıyor. Kısa süre önce lanse edilen PlayStation 4 Pro’yla birlikte merakla beklenen Boost Mode desteği geldi. Her iki konsol için yayınlanan 4.50 güncellemesi ile birlikte gelen desteğin yanı sıra harici HDD desteği de sunuluyor.

Kısa süre önce yayınlanan güncelleme ile birlikte PlayStation için HDD ile birlikte kullanıma imkan tanınası neticesinde dahili depolama alanının dolması sorunu ortadan kalkıyor. Harici HDD kullanılarak sağlanan ek depolama alanı imkanı, Sony tarafından halihazırdaki PlayStation sahiplerine sunulmuş önemli bir ‘kullanıcı dostu’ hamle şeklinde yorumlanabilir.

Diğer yandan menülerdeki çözünürlük ve sinematik modu da daha iyi hale getiriliyor. Ve gelelik PlayStation 4 Pro kullanıcılarının yüzünü güldüren Boost Mode’a. Doğrudan PlayStation 4 Pro’nun performansını yükselten yeni mod, fps artışının yanı sıra menu yükleme hızlarını da pozitif yönde etkiliyor.

Sony, kısa aralıklarla yayınladığı PlayStation güncellemeleri ile konsol meraklılarının oyun deneyimini daha iyi hale getirmek için yoğun çaba sarfediyor. Oyun severlerin sıklıkla karşılaştığı stabilite ve yeniliklere yönelik güncellemelerin sonuncusunda performansa ve modern teknolojilere (VR) dair adımlar dikkat çekti.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın