PS4 için 20 adet Project Morpheus oyunu geliyor!

0

 Prototype_1434426797

PlayStation, E3 2015’te düzenlediği basın toplantısında PlayStation 4’ün gerek neyi, nasıl oynadığımızı gerekse günümüzde oyun oynayan kitleyi yeniden tanımlayışı hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Sunumu yapan Sony Computer Entertainment America CEO’su Shawn Layden “PlayStation, oyun severlerin önce geldiğine, geliştiricilerin sektörün kalbini oluşturduğuna; inovasyon, akıl ve duygunun oyun severler açısından hayati önemde olduğuna ve bunların da dönemin kültürel ruhuna yön verdiğine inanıyor. E3’te tanıtılan oyunların tümü oyun dünyasının oyun sever, geliştirici, yaratıcı ve mühendislerden oluşan topluluğun tamamına ilham veren tarihi evrimini gözler önüne seriyor.” dedi.

The Last Guardian 2016’da PS4’te

Layden, günümüzde oyun dünyasının eşi görülmemiş düzeyde aksiyon ve interaktivite sağlamasının yanı sıra harika hikayeler ve duygusal anlatılar anlamına da geldiğini anlattı: “Bu yeni döneme en iyi uyan oyun, sadece birkaç dakikalık oyun oynama görüntüleri ile güzelliği ve zengin anlatısını gözler önüne seren The Last Guardian oldu. PlayStation hayranlarının uzun süredir beklediği The Last Guardian 2016 yılında PS4’e geliyor.”

Bir hikaye odaklı deneyim ile başlatılan basın toplantısı, en çok bahsedilen PlayStation serilerinden biri olan UNCHARTED 4: A Thief’s End ile sona erdi. Efsanevi bir araba kovalamacasının yer aldığı canlı demoda, Naughty Dog’un gişe rekorları kıran filmlere taş çıkartacak aksiyon dolu sahneler sunma becerisi de ortaya kondu.

gaming-uncharted-4-thiefs-end-e3-screenshot-5 Yaklaşık 20 adet Project Morpheus oyunu

Guerilla Games’in nişancı türü dışındaki ilk oyun denemesi olan Horizon Zero Dawn oyun severleri, felaket sonrası dünyada bir yolculuğa çıkmaya davet eden bir aksiyon RPG’si sunuyor. Layden, “Guerilla ekibi, PS4 üzerindeki Project Morpheus sanal gerçeklik için görülmeye değer bir lansman oyunu olan RIGS Mechanized Combat League üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.

Sanal gerçekliğin gelecek yıl PS4 üzerindeki lansmanı yaklaşırken, Morpheus’un içindeki teknolojiyi görmeden varlığına inanmayacağınız 360 derecelik ortamlarda, duyularınızı sarmalayacak yeni dünyalara taşımak üzere kullanan geliştiricilerin gösterdiği yaratıcılık hayranlık verici.” dedi.

TLG_E315_02_1434429501

PS4’ün aynı zamanda sektörün en iyi geliştirici ve yayıncıları ile on yıllardır süren ortaklıklardan ötürü de oyun oynamak için en iyi yer olduğunu ifade eden Layden, “PlayStation üzerinde bir co-op Strike, yeni çok oyunculu harita ve yeni malzemelerin de aralarında bulunduğu, özel içerikler sunacak olan Destiny: The Taken King de görücüye çıkarıldı. PlayStation aynı zamanda PlayStation’ı Call of Duty’nin yeni evi haline getirmek üzere Activision ile birlikte çalışıyor.

Son olarak, PlayStation Network üzerindeki zengin deneyimlerden PS4 oyunlarının sınırsız yaratıcılığına ve Project Morpheus ile sanal gerçekliğe kadar, PlayStation markasının 20 yıllık geçmişi boyunca hiç görmediğimiz kadar yüksek düzeyde inovasyona şahitlik ettiğimizi ifade eden Layden, PlayStation’daki herkese enerji veren bu muhteşem dönemi, oyun severlerin tutkusunun mümkün kıldığını söyledi.

Cevap bırakın