PS4 3.0 sistem güncellemesi hakkında ilk detaylar

0

PS4-3.0-sistem-guncellemesi

Sony PlayStation 4 (PS4) sistem yazılımının 3.0 ana sürümü için beta testlerine geçildiği ortaya çıktı. 2.x üzerinden devam eden sistem yazılımı, 3.0 yükseltmesi ile birlikte geniş kapsamlı bir güncellemeyi oyun severlerle buluşturacak…

PS4 3.0 sistem güncellemesinin Sony tarafından hangi tarihte yayınlanacağı netlik kazanmış değil. Ancak birçok yeni özelliğin kısmen de olsa günyüzüne çıkmış olduğu görülüyor.

Oyuncular arasında daha fazla iletişim

PlayStation işlev menüsüne yeni seçenekler eklenirken Arkadaşlar menüsüne eklenecek yeni bir özellik, oyun severlerin, benzer ilgi alanlarına sahip kişiler bulmasına izin verecek. Böylelikle benzer oyunlarla ilgilenen kimselerle iletişim kurulmasının da önü açılacak.

Üyeler, birlikte oyun oynamak, konu tartışmaları açmak ve etkinlikler düzenlemek gibi eğlenceli ek özelliklere de merhaba diyecekler. Öte yandan yeni topluluklar oluşturabilmek, mevcut olanları katılmak gibi özellikler de gelecek dönem PS4 sistem güncellemesi ile beraber gelecek.

PS4-3.0-sistem-guncellemesi

Mesaj ekranında iyileştirmeler

Mesaj ekranında iyileştirmeler, En Çok Oynananlar gibi listelerle daha kolay etkileşim gibi özellikler de güncellemenin getirdikleri arasında yer alacak.

Twitter’da 10 saniyelik video paylaşımları

Sosyal medya yenilikleri ise 3.0 güncellemesinin en önemli kısımları arasında. Oyuncular, Twitter’da 10 saniyelik kısa klipler paylaşabilecekler, ayrıca YouTube’u kullanarak oyun yayını yapılabilecek.

Sony’nin yeni sistem güncellemesine ilişkin ilk bilgiler bunlar; devam eden süreçte de yazılıma dair yeni detayların ortaya çıkması bekleniyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın