PS VR Oyunları

1

PS VR Oyunları ile oyun deneyiminize renk katmaya ne dersiniz?

Oyun deneyimine boyut katan ve bambaşka bir deneyim yaşatan PlayStation VR raflardaki yerini aldı.

Yazımda oyun deneyiminizi katlayacak PS VR oyunlarını ve PlayStation VR ile ilgili temel bilgileri bulabilirsiniz.

Oyun önerilerine geçmeden önce PS VR etkisinin açılımını yapmak, oyun seçimleri konusunda uyarıda bulunmak istiyorum.

Diğer VR’larla karşılaştırıldığında, PS VR’ın ilk etkisi oldukça şaşırtıcı.

Kaskı kafanıza yerleştirdiğinizde dünyadan kopuyor ve kendinizi bambaşka bir gerçeklikte buluyorsunuz. Bu açıdan yükseklik korkunuz veya benzer fobileriniz var ise, PS VR  deneyimi yaşamadan önce karşılaşabilecekleriniz konusunda kendinizi hazırlamanızda ve oyunlarınızı seçerken titiz davranmanızda fayda var.

.

playstation-vr

 

PlayStation VR Nedir?

VR Teknolojilerinin bu kadar yakın bir zamanda hayatımıza girmesine rağmen yayılımı ve gelişimi şaşırtıcı boyutta. Bu teknolojinin son ürünü ise PS VR.

PlayStation VR, tüm PS4 konsolları ile uyumlu bir sanal gerçeklik cihazı. Aynı zamanda 360 derece videolarınızı ve fotoğraflarınızı da görüntüleyebileceğiniz bir medya oynatıcısı.

3D ses özelliği ve dahili mikrofonu bulunan cihaz, kafanıza rahatça oturabilen bir kask şeklinde tasarlanmış.

.

PS-VR-Oyunlari

 

PS VR Oyunları

Bu arada PS VR deneyimini eksiksiz yaşayabilmek için iki adet PS Move kontrol cihazı edinmenizde fayda olduğunu belirtmek isterim.

İşte sizin için seçtiğim PlayStation VR oyunları.

.

Batman Arkham VR

PS VR’da Batman olmaya ne dersiniz?

Batman oyunları ile tanınan ünlü firma Rocksteady Studios’un geliştirdiği bu yeni Arkham oyunu favorilerimin arasında.

Batman Arkham VR; Batcave gibi simgesel mekanları keşfettiğiniz, Batman’ın daha çok detektiflik becerilerine odaklandığınız ve Batarang gibi araçları da kullanabildiğiniz özel bir çalışma olmuş.

Oyunun hikayesi oldukça yavaş bir tempo ve çizgi roman tarzı bir cinayet gizemi şeklinde ilerliyor. Öte yandan diğer karakterlerle etkileşim kurma, suç mahallerindeki zamanı geri alma, Batsuit kullanımı ve Gotham’ın detayları oldukça etkileyici.

.

Robinson: The Journey

Türk oyuncuların özellikle Crysis serileri ile yakından tanıdığı Crytek’in bu yeni çalışması, ilginç bir VR deneyimi sunuyor.

Nefes kesici bir gezegene düşen bir çocuğu yönettiğiniz oyun, aynı zamanda ilginç bir Jurassic Park deneyimi yaşatıyor. Araştırma yapmamızı isteyen, yavaş ilerleyen ve hareket kontrolleri diğerlerine göre eksik kalan Robinson : The Journey, keşif oyunlarına meraklı oyuncuların mutlaka ilgisini çekecektir.

.

EVE: Valkyrie

EVE: Valkyrie için genel bir tanım yapmak gerekirse “VR fanboylarının hayal ettikleri uzay savaş oyunu” denebilir.

EVE Online’ın bildik karmaşık bilim kurgu evreninde geçen oyunda, uzayın derinliklerinde sizi bekleyen servet ve şöhreti kovalayabilirsiniz. Dilerseniz galaktik korsan gruplarına katılabileceğiniz gibi, para karşılığı görevler alarak avcılık da yapabilirsiniz. Oyunda hem seçeneğiniz bol, hem de başından kalkmak biraz zor. “360 derece DogFight” denemek için bile tercih edilebilir.

.

Hustle Kings VR

Klasik versiyonu da çok keyifli bir bilardo deneyimi yaşatan “Hustle Kings”, bu defa VR versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Kendinizi gerçek bir bilardo masasının başında en zorlu vuruşları yapıyor gibi hissedeceğiniz oyun, farklı masa ve mekan seçenekleri sunarak keyfinizi katlıyor.

Birebir maçlar yapabileceğiniz, lig ve turnuvalara katılabileceğiniz Hustle Kings, meraklıları için kusursuz bir deneyim sunuyor.

.

Here They Lie 

Korku – gerilim türünde oyunlara meraklıysanız “Here They Lie” sizin için iyi bir başlangıç noktası olabilir.

Oyun karanlık, rahatsız edici bir atmosferde geçiyor ve oldukça ürkütücü bir deneyim yaşatıyor. Harabeye dönmüş bir şehrin sokaklarında yalnız başınıza dolaşırken, tedirginliğinizin sonu gelmiyor…

Oyunun mesajıda bir hayli iddialı; “Tavşan deliğine daha derine inip, varlığınızın anlamıyla yüzleşmeye cesaret edebilir misiniz?

Eğer korku ve gerilim türünden hoşlanıyorsanız “Here they Lie” sizi farklı dünyalara götürecek farklı bir alternatif.

.

PlayStation VR oyun severleri başka dünyalara taşırken, yakın zamanda piyasaya çıkacak oyunlar içinde geri sayım başladı. 

İşte bu oyunlardan bazıları…

“Star Trek: Bridge Crew”

Çoklu oyuncu seçeneği sayesinde farklı PS VR set kullanıcılarını bir araya getirecek oyun, yıldız gemisi Atılgan’ın köprüsünde uzay maceralarına atılabileceğiniz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

“Ace Combat”

Ace Combat hayranları fütüristik hava savaşlarını VR desteği ile yapma şansı bulacak. Ace Combat 7 de yakında çıkacak önemli oyunlardan biri olacak.

Grand Turismo Sport

Araba simülasyonu severler Grand Turismo Sport VR versiyonu için sıkı dursun. O inanılmaz sürüş deneyimini sanal gerçeklik ortamında yaşamaya sayılı günler kaldı.

.

Fayda görmeniz dileğiyle…

Cevap bırakın