Futbol Heyecanını Her Yerde Yaşatacak Projeksiyon ViewSonic M1 Mini

0

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ertelenen Avrupa Şampiyonası’na nihayet kavuşuyoruz. Bu sene Milli Takımımızın da şampiyonada yer alması heyecanımızı katlıyor. Futbol coşkusunu en iyi şekilde yaşamak için benim önerim projeksiyon kullanmak. Projeksiyon kullanarak düşük çözünürlükte bile yüksek görüntü kalitesi elde edebiliyorsunuz. Bunun temel nedeni LCD ya da LED televizyonlar ile projeksiyonun yapı olarak ayrılması. Televizyonların aksine projeksiyon ışığı pikselleri çok daha doğal gösteriyor. Ayrıca televizyona göre genellikle daha büyük ekrana sahip olarak sinema salonu büyüsünü yaşayabiliyorsunuz.

projeksiyon
Projeksiyon cebinize sığar dediğimizde şaka yapmıyoruz

Projeksiyon Avuca Sığıyor!

Tanıtmak istediğim ilk model ViewSonic M1 Mini. Avuca sığacak kadar küçük olan bu model şaşırtıcı bir performansa sahip. Ürünün kendinden esnek bir standa sahip olması çok kolay bir kurulum süreci anlamına geliyor. Yani projeksiyonu birkaç saniyede hazır hale getirebilirsiniz. Ürünün önemli bir diğer artısı ise dahili bataryası. Ekonomik modda kullanıldığında yaklaşık 2.5 saat dayanan batarya sayesinde sunumlarda yarı yolda kalmıyorsunuz. Çünkü USB üzerinden JPG ya da powerpoint gibi dosyaları rahatlıkla açabiliyorsunuz. Elbette akıllı özelliklerden daha fazla yararlanmak veya projeksiyonu Smart TV olarak kullanmak isterseniz Apple TV gibi bir seçeneği düşünebilirsiniz. Bu arada dilerseniz bir powerbank aracılığı ile M1’e güç verebilirsiniz. Bir diğer beğendiğim özellik ise ürünün JBL hoparlör ile gelmesi. Bu da ses konusunda ürünün boyutlarına kıyasla oldukça tatmin edici sonuçlar demek. Yaklaşık 1 metrede mesafeden 40 inç, 1.5 metreden 60 inç ve 2.1 metreden ise tam 80 inç görüntü alabilirsiniz. Benim tavsiyem 120 lümen olan parlaklık değerini ortalama 50-60 inç arasında kullanmanız yönünde. Bu arada ürünün açı düzeltme ve netleme özelliği de son derece başarılı. Ürünü düzgün yerleştirmeseniz de alt, üst ve yanlardan otomatik düzeltme yapılıyor ve siz düzgün bir kareye sahip oluyorsunuz.

düzeltme
Açınız düz olmasa bile, ürün kendi düzeltmesini yapıyor

Çözünürlük her şey midir?

Gelelim çözünürlük meselesine. ViewSonic M1 Mini, 854×480 çözünürlükle geliyor. Ancak bu düşük rakam sizi yanıltmasın. Çünkü projeksiyon piksel sıkıştırma özelliği ile FullHD’yi destekliyor. Bu nedenle M1’in maliyeti görece düşük tutuluyor. 30 bin saat lamba ömrüyle gelen ürün, rekabetçi FPS oyuncuları dışında da birçok kişiye hitap etme potansiyeline sahip. Son olarak 1599 lira etikete sahip ürünü bu adresten daha detaylı inceleyip satın alabilirsiniz.

Projeksiyon perdesini ihmal etmeyin

Projeksiyon performansını ileri seviyeye taşımak için perde konusunu atlamayın. Çıplak duvara yansıtma yaptığınız takdirde renklerin gerçek değerini kaybetmeye başlarsınız. Bu nedenle bir perde kullanmanız canlılığı belirgin ölçüde artıracaktır. Axino RPS modeli ile 180 santim boyutlarında bir perdeyi bu adresten 299 liraya satın alabilirsiniz. Özetlemek gerekirse küçük boyutları, son derece yeterli ses sistemi, dahili bataryası ve uzun lamba ömrüyle M1, bu fiyata alınabilecek en iyi görüntüleme çözümlerinden biri.

 

Cevap bırakın