Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerYazılımProject CARS hızlı başladı!

  Project CARS hızlı başladı!

  Yarış oyunu simülasyonları heyecan vericidir. Pist ya da daha simultane parkurlar üzerinde gerçekleştirilen yarışların konu edildiği bu oyunlar içerisinde Need For Speed, Asphalt serileri tanınmış yarış serüvenlerine örnek olarak gösterilebilir.

  Yeni oyun serilerinin, genel olarak bu türe ilişkin yeni oyunların öne çıkamaması ise oyun dünyasında son yıllardaki en önemli eleştiriler arasında. Ancak Project CARS adını alan yepyeni bir yarış oyununun bu seyri değiştireceğine dair kuvvetli bir ortak fikir doğmaya başlıyordu…

  Uzun bir yapım süreci ile yoğun uğraşlarla hazırlanan Project CARS, hakkındaki olumlu hava ve özellikle de tamamlanma sürecinin devamında yayınlanan videolarla merak katsayısı da yükselmişti. Yarış oyunu kavramına yeni bir bakış açısı getireceğine yönelik genel kanı da yoğun şekilde oluşmaya başlıyordu. Ve oyunun yayınlanma tarihi açıklandığında meraklı bekleyiş için de sona yaklaşılıyordu. Project CARS hızla geliyordu.

  0521

  Daha önce yayınlanan videoları ve görüntüleri ile yarış oyunu severler için büyük bir merak konusu halini alan Project CARS, resmi yayınlanma tarihinden önce oyun otoriteleri tarafından test edildi; olumlu puanlar ve bolca övgü almayı başardı. Nihayet 7 Mayıs’ta yayınlandı.

  PC, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One ve Nintendo Wii U platfromları için yayınlanan, Slightly Mad Studios imzalı oyunun beklentilerin çok ötesinde satış başarısı yakaladığı kaydedildi. Hatta İngiltere’de haftanın en çok satan oyunu oldu. Oyunun geliştirici firmasından yetkililer, bu ülkede son iki yıldır hiçbir otomobil yarışı oyununun haftanın en çok satan oyunu olmadığını belirtirken, Grand Theft Auto V’in PC sürümü de uzun bir süre sonra tahtından indirilmiş oldu.

  Yılın en önemli yarış oyunlarından Project CARS’ın Türkiye’de de yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN