Project CARS 2 çıktı!

0

Uzun yıllardır üzerindeki çalışmaların devam ettiği yarış oyunu Project CARS 2 için heyecanlı bekleyiş son buldu. İşte detaylar…

İlk Project CARS oyunu, övgü dolu yorumlar ve hatrı sayılır bir satış başarısıyla ikinci oyunun yayınlanma olasılığını kısa süre içerisinde tavan noktasına çıkarmıştı. Project CARS 2 adıyla gelecek devam oyunu için geliştirici firma Slightly Mad Studios tarafından merakla beklenen çıkış tarihi de geçtiğğimiz aylarda açıklanmıştı ve işte o tarih geldi çattı…

Project CARS 2 oyuncularla PC, PS4 ve Xbox One platfromlarında buluşmaya başladı. Gran Turismo Sport’un önemli rakiplerinden biri olması beklenen ve yarış heyecanının uçlarda yaşanacağı bir sürüş deneyimi vaat eden Project CARS 2, görsel ve işitsel özellikleri ile oldukça iddialı.

Gölge, ışık, iklim ve yansıma özelliklerinin yanı sıra detaylarıyla dikkat çeken yapımda lisanslı otomobil sayısı da dikkate değer. 170’in üzerinde aracın bulunduğu Project CARS 2’de buz, asfalt ve toprak olmak üzere 60’dan fazla pist üzerinde sürüş, adrenalini tavana çıkarmaya yetecek. Oyunda yeni otomobillerin yanı sıra klasikler de seçilebiliyor.

Oyunda ayrıca yenilenmiş pad kontrolleri ve birçok başka dinamik eşliğinde oyun severlere keyifli saatlerin sunulacağını da belirtelim.

Son olarak PlayStation 4 Pro için geliştirilen Project CARS 2’nin özellikleri de açıklandı. Buna göre 4K destekli bir TV’de PS4 Pro üzerinden Project CARS 2, çok Checkerboard Rendering tekniği ile daha yüksek çözünürlükle oynanabilecek. Ayrıca grafik derinlikleri daha iyi olacak.

Cevap bırakın