Profesyonelleri Aratmayan Web Tabanlı Yazılımlar

0

Eskiden bilgisayarlarımızda yüzlerce dosya ve onlarca program atıl durumda beklerdi. Bilgisayarın veri ve yazılım olarak dolusu makbuldü. Farklı cihazlarda bulunan farklı dosyaları bir araya getiren bulut çözümlerinin öne çıkmasına paralel olarak web tabanlı yazılımlarda da büyük bir gelişme söz konusu. Birçok ihtiyacınızı etkili şekilde karşılayan bu ve benzeri yazılımlar arasında en çok işinize yarayacakları seçtik. Yalnız dikkat bu tarz programları kullanırken, kaynağına emin değilseniz kişisel bilgilerinizi paylaşmayın.

screenshot-quickbooks-online-account-status-1364x600

Pratik CRM Çözümü
Web siteniz varsa ve özellikle sosyal medya üzerinden sitenize trafik akışı sağlamak istiyorsanız ziyaretçilerinizin alışkanlıklarınızı belirlemeniz işinize yarayabilir. Genelde CRM ismi verilen bu işi daha profesyonel firmalara bırakmak mümkün. Ancak kişisel veya gelir beklentisi olmayan bir projeniz için de harici bir çözüme kaynak ayırmak istemeyebilirsiniz. İşte böyle durumlarda www.insightly.com gerçek bir kurtarıcı olabiliyor. Sitenin sunduğu hizmeti iki kişiye ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Türkçe desteğinin olmaması sizin için bir sorun değilse Insightly’i hemen deneyin.

movieo-fb-default

Kişisel Sinema Rehberiniz
Sinemaya ilgi duyuyorsanız muhtemelen IMDB sitesi sizin vazgeçilmezinizdir. Ancak film listeleriniz arasında boğuşuyor ve bir sonraki izlemek istediğiniz filmi seçmekte zorlanıyorsanız Movieo doğru bir çözüm olabilir. Sitenin sistemi aslında gelişmiş bir filtre olarak çalışıyor. Aramalarınızı beğendiğiniz film, tür, oyuncu ve bu kombinasyonların IMDB, Metacritic, Rottentomatoes değerlendirme puanlarına göre şekillendirebiliyorsunuz. Özellikle sinefiller için kaçırılmaması gereken bir hizmet.

twitter

Hareketli Gif bizim işimiz!
Profesyonel amaçlı sosyal medya LinkedIn’i kullanıyorsanız SlideShare tanımına alışıksınız demektir. Powerpoint benzeri ama tamamen web tabanlı sunum hazırlama hizmeti olarak tanımlayabileceğimiz SlideShare sunumlarınızı hareketli Gif’e çevirmek artık çok kolay. http://gifdeck.in/ sitesi bu işi birkaç adımla gerçekleştiriyor. Gif’e çevrilen sunumlarınızı Twitter’da, e-postalarınızda rahatlıkla kullanıp mesajınızı daha cazip hale getirebilirsiniz.

tumblr_inline_ntn47sq9tr1spb66d_540

Pratik Video Konferans
İnternet hızlarının artmasıyla video konferanslar da önem kazanmaya başladı. Belirli bir programa bağlı kalmak istemiyor ya da ücretsiz bir video görüşme çözümü arıyorsanız https://appear.in oldukça pratik. Herhangi bir kayıt veya bilgi girişi gereksinimi duymayan sistemde bir oda yaratıp onu e-posta üzerinden paylaşıyorsunuz. 8 kişi de o bağlantı üzerinden ücretsiz olarak konuşmaya dahil olabiliyor. Her türlü tarayıcı veya mobil ortamdan konferansa katılmak mümkün. Eğer daha fazla kişi ile görüşme yapmak istiyorsanız 12 kişilik premium hizmeti deneyebilirsiniz. Bunun da ücreti ayda 12 dolar.

pixlr

Fotoğraf Editörü
Akıllı cihazlarımız, küçülen fotoğraf makineleri, aksiyon kameraları derken artık her anımız fotoğraf karesine dönüşebiliyor. Durum böyle olunca da onlar arasında seçim ve düzenleme yapmak da bir mesaiye dönüşüyor. Elbette Photoshop, Lightroom gibi profesyonel çözümlerle fotoğraflarızla oynamanız mümkün ancak https://pixlr.com/editor/ sitesi bu işi ücretsiz şekilde hiçbir program gereksinimi olmaksızın üstleniyor. Bir web sayfasından çok gerçek bir program menülerine sahi Pixlr’da katmanlar, filtreler gibi ileri seviye özellikler mevcut. Türkçe desteği de sunan sitede fotoğrafınızın son halini dilediğiniz formatta kaydedebilirsiniz.

apowersoft-streaming-audio-recorder-download-for-free

Müzik editörü
Apowersoft’u kullanarak müzik dosyalarınızı kesip yapıştırıp mix yapıp efekt eklemek gibi türlü türlü işlemden zahmetsizce geçirebilirsiniz. İlk aşamada küçük bir dosya kurmanızı isteyen program (Windows ve MacOS desteği bulunmakta) ardından web tabanlı çalışmaya devam ediyor. MP3, WAV, FLAC, AAC, OGG gibi birçok ses dosyasını destekleyen programı aynı zamanda bir dönüştürücü olarak da kullamanız mümkün. Programı çok beğenirseniz masaüstü sürümünü de ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

shotclip

Video Editör
Uzun videolarınız arasında yaratıcılığa ihtiyacınız varsa ShotClip tam size göre. Spor, düğün gibi onlarca tema üzerinden istediğinizi seçip videolarınıza seçiminize uygun şekilde yaratıcılık ekleyebilirsiniz. Neredeyse üç adımda herkesin kolayca montaj yapmasını sağlayan site, arka plan müzikleri eklemenize de imkan veriyor. Tek sorun video dosya boyutlarınızın yüksek olması durumunda siteye yüklenme zamanı. Bunun dışında ücretsiz olan uygulama oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

Cevap bırakın