Pro Evolution Soccer 2018

0

12 Eylül itibarıyla oyuncuların beğenisine sunulan Pro Evolution Soccer 2018, bu yıl rakibinden iki hafta önce çıktı. İlk defa bu yıl PC platformunda da Fox Engine teknolojisinden faydalanan Pro Evolution Soccer 2018, Türkiye’den üç büyükleri ve Türk milli takımını resmi lisanslarıyla birlikte oyuna dahil etti. PC platformu haricinde Pro Evolution Soccer 2018, PS3, PS4 ve XBOX ONE sürümleri için de oynanabilir durumda.

Temel olarak Pro Evolution Soccer 2018, myClub, efsane ol ve master lig modlarından oluşmakta. Efsane ol modu ile kendinizi oyuna ekleyebilir ve altyapıdan yeni çıkmış genç bir yıldız adayı gibi kişisel gelişimi sağlayabilirsiniz. Master lig ile favori takımınızı seçerek kendi liginizde, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ve UEFA Avrupa Ligi’nde başarıdan başarıya koşabilir, düşme hattından aldığınız takımı şampiyonluğun en büyük adayı haline getirebilirsiniz. Bu modun herhangi bir süre kısıtlaması olmadığı gibi, dilerseniz klasik oyuncuları açarak, onları zaman içerisinde takıma dahil edebilirsiniz. Eğer tek başıma oynamak bana yetmez, rekabet istiyorum derseniz myClub modu burada imdadınıza yetişiyor. Bu mod sayesinde hem bilgisayara, hem de gerçek oyunculara karşı mücadele edebilir, dönemsel olarak sunulan özel rekabet modlarından nadir oyuncular kazanabilir, hayaliniz olan yıldızlar karmasını kurabilirsiniz. Aynı zamanda Konami’nin yaptığı son anlaşmayla David Beckham, Romario gibi özel isimleri kadronuza katma imkanı var.

Ön sipariş verenlerin ayrıca Arjantin’in efsanesi, Tanrı’nın eliyle hatırladığımız Diego Armando Maradona’yı da myClub takımına dahil ettiğini belirtmek gerekir. Maradona ile Konami, 2020 yılına kadar anlaşma imzaladı. Bu da önümüzdeki üç yıl boyunca çıkacak Pro Evolution Soccer oyunlarında, Maradona’yı oynayabileceğimiz anlamına gelmekte.

Ayrıca dünyaca ünlü eski kısa mesafe koşucusu Usain Bolt, Pro Evolution Soccer 2018 paketleriyle elde edebileceğiniz enteresan bir oyuncu. Elinde dünya rekorları olan, hatta kendi rekorlarını aşan Bolt, 2017 Dünya Atletizm Şampiyonası’ndan sonra emekli oldu. Futbol hayatına atılmak istediğini söyleyen efsane her ne kadar kendine bir kulüp bulamasa da Pro Evolution Soccer 2018’de kendine yer buldu. Usain Bolt, gerçek hayatta olduğu gibi Pro Evolution Soccer 2018’de de inanılmaz süratiyle, rakiplerinin korkulu rüyası olacak.

Pro Evolution Soccer 2018’in gelişmiş grafikleri ile stadyumda en ince detayları gösteriyor. Kalecinin formasının üstündeki çamurdan, taraftarların tek tip olmamasına kadar tüm görsel detaylar, gerçek bir futbol deneyimi yaşatıyor. Özellikle oyuncu yüzleri neredeyse birebir. Messi, Neymar, Mbappe gibi oyuncuların yüz detaylarının oyuna birebir yansıtılıyor olması görselliği zenginleştirmiş.

Her yıl yeni lisans anlaşmaları yapan PES 2018’de Inter Milan, Barcelona, Liverpool, Borussia Dortmund gibi Avrupa’nın kalbur üstü takımları da tamamen lisanslı bir şekilde kendi stadyumları, formaları ve özel oyuncu tasarımlarıyla karşımıza çıkacak. Hatırlatmakta fayda var. Latin liglerinin neredeyse tamamı lisanslı olarak PES 2018 de yine kendine yer bulacak.

Pro Evolution Soccer 2018, bu yıl daha taktiksel bir oyun tarzı sunuyor. Daha yavaş oyun tarzıyla defans yaparken, hücuma çıkarken daha düşünsel bir oyun ortaya koymanız gerekecek. Son vuruşlarda, geçen yıla göre oldukça büyük gelişmeler sağlayan Pro Evolution Soccer 2018’de gol atmak daha zor, ancak daha gerçekçi. Oyuncuların süratleri de gerçek hallerindekine paralel olarak ayarlanmış. Bu tür yenilikler sayesinde Barcelona’nın kendine has stilini Pro Evolution Soccer 2018 oynarken uygulayabiliyorsunuz.

Cevap bırakın