Prisma uygulaması videolara da sanatsal filtre imkanı tanıyacak

0

prisma_main

Fotoğrafları sanatsal filtrelerle paylaşma imkanı sunan popüler mobil uygulama Prisma, sonraki güncellemesinde videolara da benzer dokunuşlara olanak tanıyacak. iOS uygulamasında beta olarak detayları açığa çıkan özelliğe göre Prisma kullanılarak kısa süreli video kayıtlarına sanatsal filtreler eklenebilecek.

Video düzenleme özelliği kazanacak olan Prisma, bu sayede kısa süreli Vine ya da Instagram paylaşımlarını daha eğlenceli hale getirecek gibi görünüyor. Güncelleme ile gelecek özelliğin öne çıkan detayları ise şöyle;

Prisma uygulaması üzerinden yapılandırılacak filtreli videolar için süre sınırlaması olacak. 15 saniye olarak belirlenen süre boyunca Prisma filtreleri, videolara uygulanabilecek. Sürenin kısa olduğu düşünülebilir, ancak bir video işleme süresini beraberinde getiren özellik için bu bile gayet iyi.

Final versiyonu ile kısa süre içinde ilk etapta iOS 10 kullanıcılarına sunulması beklenen Prisma video işleme özelliğinin yine birkaç gün içinde de Android’e gelmesi kuvvetle muhtemel. Ancak bu yönde bazı kafa karıştırıcı detaylar da var; çıkan bazı haberlerde Prisma geliştiricilerinin söz konusu özelliği Android platformuna getirmeyebileceği konuşuluyor.

Göze hoş görünen sanatsal videolara imkan tanıyacak özellik uzun süredir bekleniyordu. Fotoğraf tarafından özellikle Instagram’da bir hayli popüler olan Prisma’nın videolarıyla da dikkat çekeceği aşikar.

Haberin devamında özelliğe dair yayınlanan bir video yer alıyor. İyi seyirler…

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın