Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonPorsche elektrikli süper-otomobili Mission-E’ye odaklanıyor

  Porsche elektrikli süper-otomobili Mission-E’ye odaklanıyor

  porsche-mission-e-3Alman otomobil üreticisi Porsche, 2015 yılına dair satış adetleri, gelir ve net karlılığına dair bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Şirket, tarihinin en iyi mali yılının geride bırakıldığını duyururken gelecek planlarından da bahsetti…

  Rekor tablo!

  Lüks otomobil şirketi, 2015’te 225 bin adetlik satış gerçekleştirildiğini duyurdu. Bu rakam, bir önceki yıla göre yüzde 19 artışa işaret ederken dünya genelinde günde 600’den fazla satışa işaret ediyor. Elde edilen satış gelirlerinin 21,5 milyar euro olduğu belirtilirken net karın da 3,4 milyar Euro olduğu kaydedildi. Söz konusu rakamlar, Porsche açısından harikulade bir yılın geride kaldığını gösterirken ilginç bir veri daha paylaşıldı…

  Buna göre Porsche, 2016’nın ilk iki ayında da 35 bin adet araç satmayı başardı. Bu da geçtiğimiz yılın rakamlarının yüzde 14 üzerine çıkıldığı anlamına geliyor. Alman şirketin özellikle Orta Doğu, Asya Pasifik ve Amerika bölgelerindeki yükselişi dikkat çekiyor.

  porsche-mission-e-2

  Mission-E için çalışmalar devam ediyor…

   Mission-E 2017’de hazır

  Porsche AG CEO’su Oliver Blume konuya ilişkin açıklamasında ‘olağanüstü bir yılı geride bıraktık’ ifadesini kullanırken geleceğe dair planlamalarında elektrikli otomobilleri Mission-E’nin ayrı bir yeri olduğunun altını çizdi. Gelecek vizyonu açısından modelin önemine değinen Blume, aracın satışa sunulacak son halinin 2017 başına yetiştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

  porsche-mission-e

  Dünya genelinde çok sayıda otomobil üreticisi için elektrikli araç fikri geleceğe yönelik odak noktaları arasında. Bu alanda lüks üreticilerin de adımları ilgiyle izlenmeye devam ediliyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN