Popüler Redmi modeline MIUI 12.5 Enhanced müjdesi!

0

Xiaomi, yazılım konusunda oldukça iyi bir ilerleme kaydediyor. Çinli üretici bir yandan Android 12 ve MIUI 13 arayüz üzerine çalışırken, bir yandan da mevcut modellere MIUI 12.5 Enhanced sürümünü dağıtmakla meşgul.

Birkaç gün önce MIUI 12.5 Enhanced’in ilk parti dağıtımları tamamlandı. Başta amiral gemileri olmak üzere pek çok cihaz, yeni arayüz güncellemesine kavuştu. Şimdi ise Xiaomi hız kesmeden ikinci partiye geçti ve MIUI 12.5 Enhanced’i sürpriz bir şekilde bütçe dostu modeline sundu.

Redmi Note 8, MIUI 12.5 Enhanced sürümünü beklenenden erken sürede aldı

MIUI 12.5 Enhanced, Redmi Note 8 için beklenen tarihten daha erken bir süre çıktı. Cihazın Çin sürümü, güncellemeyi kararlı olarak almaya başladı ve kullanıcılar da bu anı Twitter’dan paylaştı.

Normal şartlarda Note 8 için MIUI 12.5’in yeni sürümünün, 10/15 gün içinde gelmesi bekleniyordu. Ancak Xiaomi’nin bir şeyleri kullanıcılara erkenden ulaştırmasına önceden aşinayız. İşte bu Redmi Note 8 içinde değişmedi. Şirket, gelişmiş MIUI 12.5’i bu cihaza erken bir sürede getirdi.

Güncelleme Redmi Note 8 için Eylül güvenlik yamasıyla beraber geldi. Ayrıca şirket sanal RAM işlevini de yine bu güncellemeye dahil etti. Kullanıcılar artık dahili depolamadan alınacak 1 GB ile mevcut RAM kapasitesine takviye yapabilecek.

Global sürümler içinse güncellemenin gelmesi biraz zaman alabilir. Şirket yeni güncellemeleri ilk olarak Çin sürümlerine sunduğu için, global modeller buna birkaç haftada kavuşabilir.

MIUI 12.5 Enhanced ikinci dalga başladı! İşte güncellenen modeller

Cevap bırakın