Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerOyunPopüler oyun Candy Crush artık Activision’ın!

  Popüler oyun Candy Crush artık Activision’ın!

  Activision-Blizzard-takes-over-Candy-Crush

  Candy Crush’ın geliştiricisi, tanınmış oyun dağıtımcısı Activision Blizzard tarafından 5 milyar 800 milyon dolara satın alındı. İşte detaylar…

  Call of Duty, Quake, Doom, Total War, Tony Hawk, Soldier of Fortune, Spider-Man, Guitar Hero gibi serileri ile tanınan bilgisayar oyunları dağıtımcısı Activision Blizzard, mobil oyun Candy Crush’ın geliştiricisi King Digital Entertainment’ı (King.com)satın aldı. 5 milyar 800 milyon dolar tutarındaki satın alım, resmi olarak duyuruldu.

  2015 sonuna doğru başlayan görüşmelerin devamında satın alım sürecinin 2016’da tamamlanmasına kesin gözüyle bakılıyordu. İkonik oyunları ile tanınan şirket, mobil oyun devi Candy Crush’ı bünyesine katarak toplam oyuncu sayısını yarım milyarın üzerine çıkarttı. Activision Blizzard’ın 53 yaşındaki CEO’su Bobby Kotick, konuyla ilgili açıklamasında Candy Crush’tan World of Warcraft’a kadar oyun severlere mobil, konsol ve PC üzerinde oyun oynanabilmesi için yeni yollar sunma yolunda büyük fırsatlar gördüklerini ifade etti.

  king-ceo-riccardo-zacconi

  Diğer taraftan King Digital Entertainment CEO’su Riccardo Zacconi’den de (üstte) kısa bir açıklama geldi. Activision Blizzard’ın parçası olduğumuz için heyecanlıyız diyen Zacconi; ‘13 yıl önce kurulan şirketin bir parçası olan herkese teşekkür ediyorum, heyecan verici yeni oyun üreteceğimiz için heyecanlıyız’ dedi.

  Satın alım prosedürlerinin ve devamındaki diğer ayrıntıların bu yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Gündeme dair diğer oyun haberleri ve incelemeler için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN