Popüler Asphalt serisi e-Spor turnuvası ile geldi

0

Gameloft’un popüler oyun serisi Asphalt, ESL ile yapılan işbirliği sonucunda e-Spor turnuvasına dönüştürülecek. İşte detaylar…

Asphalt 9: Legends, dünya genelindeki yarış oyunları arasında en çok indirilen oyunlardan biri olarak biliniyor. Başarısını her geçen gün yükseklere taşıyan fenomen oyunun şimdi de e-Spor turnuvasının düzenlenmesi için hazırlıklar yapılıyor. Yapımın oyuncu sayısı düşünüldüğünde oldukça mantıklı bir strateji olacağına şüphe yok.

Gameloft’un popüler oyun serisi Asphalt, ESL ile yapılan işbirliği sonucunda e-Spor turnuvasına dönüştürülecek. Aynı zamanda e-Spor turnuvasında resmi oyun konsolu ise Xiaomi’nin Black Shark adını verdiği ve tamamen oyun için üretilen akıllı telefon olacak.

Ek olarak turnuvanın adı da Asphalt Espor Series olarak belirlenmiş durumda. Yaklaşık olarak 4 ay boyunca 9 farklı ülkeden yarışmacının katılacağı turnuva, aynı zamanda ülkelerin en iyi oyuncularını bünyesinde barındıracak.

Asphalt Espor Series turnuvasına ait ilk eleme turu için tarih çoktan belirlendi bile. 20 Mayıs 2019 tarihinde yarışmacılar ilk eleme turuna dahil olurken en iyi takımların seçilmesi için genel sıralama baz alınacak.

Asphalt serisi espor turnuvasında büyük ödül!

Asphalt Espor Series turnuvasının dikkat çeken yanlarından biri de birinci olacak yarışmacıya verilecek olan büyük ödül.
Yarışmayı birincilikle tamamlayan oyuncu tam olarak 20,000 Euro para ödülünü almaya hak kazanacak.

 

Cevap bırakın