Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraPolaroid Cube

  Polaroid Cube

  polaroid_cube01

  Bir döneme damgasını vuran Polaroid, minik kamerası Cube ile geri dönüyor. Firmanın bu ilginç ürünü günlük hayatta her an kullanabileceğimiz bir mini aksiyon kamerası.

  Son yılların yükselen trendlerinden biri de aksiyon kameraları. İlk adımlarını GoPro’nun attığı bu alanda birçok markanın farklı özellik ve fiyatlarda ürünleri satılıyor. Bir dönem anında baskı verebilen fotoğraf makineleriyle bilinen Polaroid, Cube yani küp ismini verdiği ürünü ile pazarda yer alıyor.

  Cube adından da anlaşılacağı gibi küp şeklinde bir kamera. Full HD (1920×1080 piksel) ya da 720p (1280×720 piksel) çözünürlüklerinde video kayıt yapabilen ürün, kauçuk bir gövde kaplamasına sahip. Bu sayede düşme ve darbelere karşı daha dayanıklı hale gelen kamera aynı zamanda suya dayanıklı. Suya dayanıklı ancak bu su sıçramalarından etkilenmeyeceği anlamına geliyor. Kamerayı su altında kullanmak isterseniz ayrıca satılan özel su altı kılıflarından edinmeniz gerekiyor.

  Tavla zarına benzeyen ancak ondan büyük olan Cube’un alt kısmında mıknatıslı bir bölge bulunuyor. Bu sayede metal zeminlere kolayca tutturulabiliyor. 6 Megapiksel fotoğraf çekebilen ürün, 124 derece görüş açısına sahip. Üzerinde bütünleşik olarak bulunan pili ile beraber 90 dakikaya kadar video kaydı yapabilen kamera, farklı renk seçeneklerine de sahip. Farklı renk seçenekleri bulunan kamerayı tarzınıza ve stilinize uygun bir renk ile alabiliyorsunuz.

  polaroid_cube02

  Eğlenceli bir ürün olan Cube, bu iddiasını hem tasarım hem de cihaz kullanımı sırasında gösteriyor. Ürünün kullanımı basit ve karmaşık ayarlarla uğraşmıyorsunuz. Üzerinde bir adet düğme bulunan kamerada bu düğmeye birkaç kez basarak fotoğraf ya da video kayıt işlemlerini yapabiliyorsunuz.

  Ürünle beraber kutusundan microUSB kablosu çıkıyor. Bu kabloyla beraber kullanıldığında kayıt edilen videolar bilgisayara aktarılabiliyor. Ayrıca bu kablo şarj için de kullanılıyor.

  Cihazın bir yüzünde özel bir kapakla korunan bir bölüm yer alıyor. Bu kapağı kaldırdığınızda microUSB bağlantı yuvası, FullHD-720p video boyutu seçim tuşu, microSD bellek yuvası yer alıyor. Cihazın bir belleği bulunmadığından (benzerlerinde olduğu gibi) microSD yuvasına takacağınız bellekle beraber kullanıyorsunuz.

  Cihaza bellek kartı taktıktan hemen sonra kullanıma başlıyorsunuz. Mıknatısı sayesinde istediğiniz her türlü metal zemine tutunabilen ürün aynı zamanda haricen satılan aksesuarlara da sahip. Bu aksesuarlar arasında sualtı kılıfı, bisiklet aparatı ve benzerleri yer alıyor. Bunları kullanarak kamerayı örneğin bisikletinize sağlam bir şekilde bağlamak mümkün oluyor.

  Aynı zamanda 6 Megapiksel fotoğraf da çekebilen ürünü bu amaçla da kullanabiliyorsunuz. Üzerindeki tuşa basıp açtıktan sonra bir kez basınca fotoğraf, iki kez basınca da video kayıt etmeye başlayan Cube bu anlamda pratik bir çözüm sunuyor.

  Küçük ve şirin bir ürün olan Polaroid Cube, anında video kaydı yapmak isteyenlerin ilgisini çekebilecek bir kamera. Sadece belli işlevlere odaklanan ürün vaad ettiği pratikliği çok rahat bir şekilde yerine getiriyor.

  Cihazla beraber verilen bir yazılımla Cube ile ilgili bazı ayarları yapabiliyorsunuz. Bunlar arasında ışık frekansı (50 ya da 69 Hertz), zaman damgası vurabilme, kameranın uyarı sesinin şiddetini ayarlama ya da tamamen kapatabilme gibi özellikler bulunuyor.

  İlginç bir ürün Polaroid Cube pratikliği, kolay kullanımı ve işlevlerini başarı ile yerine getirmesi ile dikkat çeken bir ürün. Günlük hayatta kullanmak üzere mini bir aksiyon kamerası arayanlara önerebileceğimiz bir ürün olmuş.

  Polaroid Cube kamerasını uygun şartlarla satın almak için internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN