Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürPokémon ile Van Gogh Müzesi arasında iş birliği

  Pokémon ile Van Gogh Müzesi arasında iş birliği

  Pikachu, Eevee, Snorlax ve diğer birçok Pokémon’u 28 Eylül ile 7 Ocak 2024 tarihleri arasında Amsterdam’daki van Gogh Müzesi’nde yepyeni bir şekilde keşfedilmek üzere Pokémon severleri bekliyor.

  Van Gogh Müzesi’nin 50. Yıldönümünü kutlamak üzere Pokémon ve Van Gogh Müzesi, yeni izleyicileri Vincent van Gogh’un eserleriyle tanıştırmayı amaçlayan resmi bir iş birliğine imza attı.

  Hem Vincent van Gogh’un eserlerinin hem de Pokémon’un Japon sanatı ve kültürüyle özel bir bağlantısı olduğu biliniyor. Bununla birlikte Japon baskı resimlerinin Vincent’in sanatı ve dünya görüşü üzerinde derin bir etkisi olduğu da Eylül 1888’de kardeşi Theo’ya yazdığı bir mektuptan anlaşılıyor: “Ve bana öyle geliyor ki, aldığımız eğitime ve gelenekçi bir dünyada çalışmamıza rağmen, Japon sanatını çalışmak hem bizi doğaya döndürüyor hem de çok daha mutlu ve neşeli olmamızı sağlıyor.”

  Van Gogh Müzesi Genel Müdürü Emilie Gordenker: “Bu iş birliği, yeni neslin Vincent Van Gogh’un sanatını ve yaşam öyküsünü yepyeni bir şekilde tanımasını sağlayacak. Van Gogh Müzesi ve The Pokémon Company International, eğitim alanındaki uzun yıllara dayanan uzmanlıklarını kullanarak çocuklar, öğretmenler ve umarız Van Gogh Müzesi’ndeki diğer pek çok kişi için özel bir deneyim oluşturur.” Diyerek duygularını dile getirdi.

  Pokémon ve Van Gogh Müzesi iş birliği, 28 Eylül’den 7 Ocak 2024’e kadar sürecek. Etkinlik boyunca online ve fiziksel olarak katılım gerçekleştirilebilecek.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN