Pokémon Go trendinde sona yaklaşıldı

0

Pokemon

Temmuz ayında başlayan olağanüstü Pokemon GO çılgınlığı, görününe bakılırsa –en azından oyunun araştırılması noktasında- sona ermeye çok yakın. Yaz döneminin bitmesi, okulların başlaması gibi faktörlerin etkisi tartışılmaz, ancak mobil oyunun temelde hızlıca tüketilen bir diğer popüler kültür noktası olduğu yorumları da gündemde yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

Yukarıdaki çıkarımın kaynağı Google Trendler. Popüler arama motorunda en sık aratılan kelime ya da kelime öbeklerini ele alan araştırmadan elde edilen bulguya göre Pokemon GO, Temmuz ayı verilerine kıyasla 10 kat daha az ilgi görüyor. Özetle internette daha az aratılıyor…

pokemon-go-google-trend

iOS ve Android platformlarında 500 milyon kişi tarafından indirildiği kaydedilen yapım, net bir şekilde artık Google’da pek fazla aratılmıyor ve bu veriye ilişkin hızlı düşüş dikkat çeken ayrıntı olarak öne çıkıyor.

Niantic tarafından geliştirilen fenomen-üstü uygulamanın araştırılma tarafının ilgi kaybettiği açık, ancak yine de bu göstergeler sadık bir kesim tarafından oynanılmaya devam edildiği gerçeğini değiştirmiyor. Yapım, uzun süre daha milyonlarca kişi tarafından büyük bir tutkuyla oynanacak.

Pokemon GO, kesinlikle yılın en önemli mobil oyunları arasında zirvede.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın