Pokemon GO rakibi Stranger Things oyunu yolda

0

Next Games ortaklığında geliştirilecek artırılmış gerçeklik oyunu Stranger Things, 2020’de hem Android hem de iOS platformlarına gelecek…

Popüler film ve dizi platformlarından Netflix’in ünlü dizisi Stranger Things, yakın zaman içerisinde konum tabanlı bir oyun olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Next Games ortaklığında geliştirilecek artırılmış gerçeklik oyunu, 2020 yılında hem Android hem de iOS ile pazara giriş yapacak. Fanlar heyecanlı…

Pokemon Go, günümüzün konum tabanlı olarak adlandırılan ve bunun yanında artırılmış gerçeklik konusunda ileri seviyede olan oyunlarının başında geliyor. Ancak artık Pokemon Go yeni bir rakip ile karşı karşıya kalacak. 2020 yılında Next Games ortaklığı ile pazarda olmaya hazırlanan yeni rakibin adı ise Strangers Things.

Netflix, katıldığı yılın en önemli oyun fuarı olan E3 2019 bünyesinde Stranger Things oyunu hakkında bilgiler vermiş ve bunun yanında yeni bir oyun daha yapacağına dair çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Diğer yandan Pokemon Go’ya rakip olarak gösterilen yeni oyun hakkında da bir takım bilgiler veren Netflix, yapımın 2020 yılında kullanıcılara sunulacağını belirtti.

Stranger Things iOS ve Android’de

Konum tabanlı artırılmış gerçeklik yapımı, Google haritalar ile çalışacak ve bunun yanında oyuncuların  kendi alanları içerisinde oynamasına da imkan tanıyacak. Bunun yanında oyun iOS ve Android cihazlar için aynı anda çıkışını gerçekleştirecek.

Cevap bırakın