Pokemon GO gelirleri sadece 3 ayda 600 milyon doları aştı

0

Pokemon-Go-4

Tarihteki en popüler mobil oyunlar arasında adını yazdıran Pokemon GO’nun çıkışının ardından geçen 90 günlük süre sonunda 600 milyon dolar geliri aştığı duyuruldu. Yapım, kısa süre geçmesine karşın Candy Crush Saga, Angry Birds, Clash of Clans sınıfına ulaşmış durumda.

Oyunun piyasadaki ilk günleri, büyük başarı yakalayacağına dair işaretleri çok güçlü bir şekilde vermişti. Ancak yine de çok az insan Pokemon GO’nun bu kadar kısa bir sürede bu denli yüksek gelir elde edeceğini tahmin etmişti. Mobil platform oyununun sadece 3 aylık süre sonunda ulaştığı rakam, geliştiricileri adına büyük bir başarı olarak kabul ediliyor.

Yıl sonu hedefi: 1 milyar dolar!

Oyun, ücretsiz olarak oynanabiliyor. Buna karşın platform içinde satın alımlar da yapılabiliyor. Ulaştığı yüksek indirilme rakamları ile birlikte ele alındığında oyundaki ücretli içeriklerin de yoğun olarak tercih edildiği görülüyor. Öte yandan Pokemon GO’nun yıl sonuna kadar ulaşacağı (çoğu otoriteye göre geride de bırakacağı) tahmini gelir de şekillenmeye başladı: 1 milyar dolar!

Activision-Blizzard-takes-over-Candy-Crush

Candy Crush Saga 200 günde ulaşmıştı

Karşılaştırma yapmak gerekirse bir diğer mobil oyun fenomeni Candy Crush Saga da 600 milyon barajını geride bırakmayı başarmıştı, ancak bunun için gereken süre 200 gündü. Yani Pokemon GO’nun 600 milyon dolara ulaştığı sürenin iki katından daha uzun sürede söz konusu başarı elde edilmişti.

Tüm bunların yanında yapımın hala dünyanın birçok ülkesinde uygulama mağazaları harici yöntemlerle oynandığı da biliniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın