Pokemon Go Apple Watch uygulaması yayında

0

1473596568-5911

Apple’ın geçtiğimiz aylarda düzenlediği iPhone ve yeni Apple Watch etkinlikleri sırasında duyurulan Pokemon GO için watchOS uygulamasının yayınlanacağı bilgisinin ardından uzun bir süre geçti. Çeşitli dedikodulara neden olan bu sürenin sonunda söz konusu Pokemon GO uygulaması Apple Watch için yayınlandı.

Uygulama, Apple Watch için ilginç bir oyun deneyimi vaat ediyor. Temelde ise oyun, mobil cihazlardaki gibi artırılmış gerçekliğin baz alındığı kullanım şeklinden ziyade bir tür ‘yardımcı’ maiyetinde geliyor. Örneğin bazı görevler, akıllı saat üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Pokestop’lardaki öğelerin toplanabilmesi ve yakındaki Pokemon’ların görülmesi sağlanıyor. Pokemon yakalamak için ise akıllı saatiniz işlevsiz oluyor, bunun için akıllı telefonunuza gereksiniminiz devam edecek.

maxresdefault

Aktivite özellikleri ile dikkat çekiyor

Öte yandan bazı ilginç yenilikler de Apple Watch üzerinden Pokemon GO keyfini farklı noktalara taşıyabilir. Oyun oynarken aktivite halkası oluşturabilmek mümkün, ayrıca akıllı saat, Pokemon GO için atılan adımları değerlendirerek her seferinde bir aktivite olarak kayıt altına alıyor. Ayrıca yumurtaların çatlaması bilgisi görülüyor ve madalya kazanma konusundaki bildirimler de gönderilebiliyor.

Başarılı bir yılın sonu

2016’nın en fazla öne çıkan mobil oyunu Pokemon GO, böylelikle Apple Watch’a uyumlu hale gelerek yılı noktalıyor. Yıl boyunca birçok kez haberlerini yaptığımız yapım, unutulmazlar arasındaki yerini şimdiden aldı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın