Pokémon GO Apple Watch uygulaması 1 Temmuz’da kaldırılacak

0

Niantic tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Pokémon GO için 2016’da yayınlanan Apple Watch uygulaması 1 Temmuz 2019 tarihinde mağazadan kaldırılacak. İşte detaylar…

Pokémon GO, bir dönemin ‘kasıp kavuran’ mobil yapımlarındandı. Öylesine büyük ilgi gördü kü, daha önce hiç olmadığı ölçekteki büyük kitleleri peşinden sürükledi. Apple Warch uygulaması bile rekor kullanıcıya ulaşmıştı…

Niantic Games, Pokémon Go uygulamasının geliştirici şirketi durumunda ve 2016 yılında iPhone telefonlar ile Apple Watch arasında oyunla ilgili bağlantı kurulması için özel bir uygulama yayınladı. Oyun, saat üzerinde tam olarak çalışmıyordu, ancak saatten telefona bağlanarak yumurtaların çatlaması adına ne kadar yürünmesi gerektiği gibi konularda bilgiler alınıyordu.

Ek olarak oyunda ne kadar deneyim kazanıldığı ve aynı zamanda yakın çevrede Pokémon ve Pokéstop olup olmadığı öğreniliyordu. Bir dönem oldukça popülerdi. Ancak Pokémon Go’nun geliştiricisi, aldığı beklenen karar ile söz konusu Apple Watch uygulamasının mağazadan kaldırılacağını açıkladı.

Apple Watch uygulamasının kaldırılma nedeni:
Adventure Sync…

Geliştirici firma Niantic, Apple Watch uygulamasının kaldırılma nedeninin ise Adventure Sync olduğunu belirtti. Adventure Sync özelliği, oyuncular için akıllı telefonların arka planında çalışıyor ve bu şekilde gereken işlevlerini yerine getiriyor. Hal böyle olunca işlevleri iki farklı cihaza ayırmamak adına Apple Watch uygulamasına gerek olmadığı düşünülüyor.

Cevap bırakın